Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Login
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
Safeway
--
delivery time
•
1.9 km
•
Pricing & Fees
Icon Loading
Icon Loading
Search Safeway
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Meat
Seafood
Dairy & Eggs
Deli
Alcohol
Prepared Food
Bakery
Pantry
Frozen
Drinks
Snacks
Confectionery
Beauty
Baby & Child
Household
Personal Care
Pet Care
Vitamins
Medicine
Flowers & Plants
Outdoor
Icon Loading
Spend $15+ on select Hershey's, save $3. Now - 10/11. Terms apply.
Icon Loading
Fridge top up
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$2.96
/bch
Est 2.49 lb • US$1.19/lb
Organic Banana bunch
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.99
1 bunch
Green Onions
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.29
Cucumber (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.49
Green Bell Pepper
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.99
1 lb
Strawberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
50% off
US$5.33
/ea
US$10.68
Est 2.14 lb • US$2.49/lb
Seedless Green Grapes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.99
10 oz
Naturesweet Cherubs Fresh Heavenly Salad Grape Tomatoes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.43
/ea
Est 0.43 lb • US$0.99/lb
Banana
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.63
/ea
Est 0.82 lb • US$1.99/lb
Yellow Onion
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
37% off
US$0.50
US$0.79
Garlic (each)
Icon Loading
Many in stock
Quick & easy meals
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$5.79
US$6.39
2 oz x 4 ct
Smucker's Uncrustables Frozen Peanut Butter & Grape Jelly Sandwiches
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(200+)
Icon Loading
US$5.79
US$6.39
1.05 oz × 8 ct
Quaker Oats Instant Oatmeal Variety Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
18% off
US$1.79
US$2.19
5 oz
Starkist Chunk Light Tuna in Water
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
27% off
US$2.39
US$3.29
10.5 oz
Campbell's Cream of Mushroom Condensed Soup Can
Icon Loading
Many in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Icon Loading
US$5.79
2 lb
Golden Star Gluten Free Jasmine Rice
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$15.59
38 oz
Stouffer's Classic Lasagna with Meat & Sauce Family Size
Icon Loading
Many in stock
Value size
4.0
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(100+)
Icon Loading
23% off
US$3.99
US$5.19
10.8 oz
Birds Eye Steamfresh Frozen Broccoli Florets
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
17% off
US$2.39
US$2.89
16 oz
Rosarita Fiber Traditional Refried Beans
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
17% off
US$5.79
US$6.99
18 oz
Quaker Oats Quick 1-Minute Whole Grain Oats
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$11.59
US$12.79
20 oz
El Monterey Chicken & Cheese Frozen Flour Taquitos
Icon Loading
Many in stock
Fruit
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$0.69
Lime (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.99
6 oz
Blueberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.99
3 lb
Clementine Mandarin Oranges
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.99
1 ct
Produce House Seedless Mini Watermelon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.00
Medium Hass Avocado (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.99
32 oz
Signature Select Autumncrisp Green Seedless Grapes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.99
Large Lemon (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.99
6 oz
Driscoll's Organic Raspberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.39
/ea
Est 0.6 lb • US$3.99/lb
Honeycrisp Apple
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.40
1 ct
Banana
Icon Loading
Many in stock
Stock the shelves
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
13% off
US$6.99
US$7.99
12 oz
Cinnamon Toast Crunch Breakfast Cereal
Icon Loading
Many in stock
4.9
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(100+)
Icon Loading
US$2.39
1 lb
Arm & Hammer Baking Soda
Icon Loading
Many in stock
5.0
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(10+)
Icon Loading
US$6.39
24 oz
Signature Select 100% Vegetable Oil
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
17% off
US$2.89
US$3.49
8 oz
French's Gluten Free Classic Yellow Mustard
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
19% off
US$4.69
US$5.79
24 oz
Prego Italian Roasted Garlic & Herbs Pasta Sauce Jar
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Icon Loading
US$3.49
32 oz
Signature Select Light Brown Sugar
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
22% off
US$5.19
US$6.69
32 oz
Pearl Milling Company Complete Buttermilk Pancake & Waffle Mix Large Size
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
17% off
US$5.79
US$6.99
11 oz
Fruity Pebbles Cereal
Icon Loading
Many in stock
4.0
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Icon Loading
10% off
US$4.69
US$5.19
16.3 oz
Skippy Creamy Peanut Butter Spread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.69
15 oz
Signature Select Mayonnaise
Icon Loading
Many in stock
Milk
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$3.99
0.5 gal
Lucerne Foods 2% Milkfat Reduced Fat Milk Carton
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.99
52 fl oz
Fairlife Lactose Free Ultra Filtered Whole Milk Bottle
Icon Loading
Many in stock
4.9
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Icon Loading
US$6.99
0.5 gal
Clover Sonoma Organic Whole Milk Carton
Icon Loading
US$6.49
1 gal
Lucerne Foods Fat Free Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.29
32 fl oz
Knudsen Reduced Fat Cultured Buttermilk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.49
1 gal
Lucerne Dairy Farms Reduced 2% Milk Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.49
96 fl oz
Lactaid Lactose Free Whole Milk
Icon Loading
US$3.99
64 fl oz
Lucerne Foods Vitamin D Whole Milk
Icon Loading
US$1.99
32 fl oz
Lucerne Foods 2 % Reduced Fat Milk
Icon Loading
US$4.99
US$5.49
59 fl oz
A2 Milk Co. Pasteurized Whole Milk Carton
Icon Loading
Many in stock
4.9
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Vegetables
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
37% off
US$0.50
US$0.79
Garlic (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.81
/ea
Est 0.91 lb • US$1.99/lb
Large Russet Potato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.99
32 oz
Signature Select Peeled Baby-Cut Carrots
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.99
1 lb
Signature Farms Mini Cucumbers
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.16
/ea
Est 0.04 lb • US$3.99/lb
Serrano Pepper
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.12
/ea
Est 0.28 lb • US$3.99/lb
Ginger
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.78
/ea
Est 0.26 lb • US$2.99/lb
Roma Tomatoes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.99
24 oz
Signature Select Gold Mini Potatoes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.99
32 oz
Signature Select Carrots
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.42
/ea
Est 0.9 lb • US$2.69/lb
Red Onion
Icon Loading
Many in stock
Popular deals
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
15% off
US$1.49
/ea
US$1.75
Est 0.88 lb • US$1.69/lb
Navel Oranges Large
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
25% off
US$2.00
/ea
US$2.67
Est 0.67 lb • US$2.99/lb
Broccoli Crowns
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
17% off
US$5.79
US$6.99
11.8 oz
Ritz Original Fresh Stacks Crackers
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
37% off
US$0.50
US$0.79
1 ct
Shallot
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.39
US$6.99
20 oz
Heinz Gluten-Free Tomato Ketchup Inverted Squeeze Bottle
Icon Loading
Many in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(200+)
Icon Loading
25% off
US$3.00
US$3.99
Cantaloupe
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
26% off
US$5.19
US$6.99
24 fl oz
Pearl Milling Company Butter Rich Flavored Syrup
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
15% off
US$3.99
US$4.69
10 ct
Mission Super Soft Taco Size Flour Tortillas
Icon Loading
Many in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Icon Loading
US$5.79
US$6.39
8.5 oz
Cheetos Flamin Hot Crunchy Limon Cheese Flavored Snacks
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
33% off
US$1.35
/ea
US$2.03
Est 0.68 lb • US$1.99/lb
Cosmic Crisp Apples
Icon Loading
Many in stock
Get to Know Us
About Us
Careers
Investors
Company Blog
Engineering Blog
Merchant Blog
Gift Cards
Promotions
Dasher Central
LinkedIn
Glassdoor
Accessibility
Newsroom
Let Us Help You
Account Details
Order History
Help
Doing Business
Become a Dasher
DoorDash Merchant
Get Dashers for Deliveries
Get DoorDash for Business
Featured Businesses
Safeway
DoorDash
Terms of Service
Privacy
Delivery Locations
Do Not Sell or Share My Personal Information
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...