Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Log in
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
Locust Valley Market
--
delivery time
•
8636.8 km
US$0.00 delivery fee, first order
Icon Loading
Icon Loading
Search Locust Valley Market
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Meat
Seafood
Dairy & Eggs
Deli
Alcohol
Prepared Food
Bakery
Pantry
Frozen
Drinks
Snacks
Confectionery
Beauty
Baby & Child
Household
Personal Care
Pet Care
Vitamins
Medicine
Flowers & Plants
Outdoor
Icon Loading
Popular deals
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
27% off
Ends tomorrow
US$9.09
/lb
US$12.49
Est 1.0 lb • US$9.09
Beef Round for Braciole
Icon Loading
32% off
US$3.39
US$4.99
28 oz
Mutti Peeled Whole Tomatoes
Icon Loading
32% off
Ends tomorrow
US$4.59
/lb
US$6.79
Est 1.0 lb • US$4.59
Boneless Pork Tenderloin
Icon Loading
25% off
US$5.69
US$7.59
10.5 oz
Glutino Gluten Free Vanilla Creme Cookies
Icon Loading
29% off
Ends tomorrow
US$5.69
US$7.99
6 oz
Old Croc Sharp Cheddar Croc Bites
Icon Loading
11% off
Ends tomorrow
US$5.09
US$5.69
11 oz
Izzio Artisan Bakery Rosemary Garlic Focaccia Bread
Icon Loading
15% off
Ends tomorrow
US$6.79
US$7.99
10 oz
Ithaca Classic Hummus
4.6
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Icon Loading
25% off
Ends tomorrow
US$8.49
/lb
US$11.39
Est 1.0 lb • US$8.49
Beef Chuck Stew
Icon Loading
29% off
Ends tomorrow
US$5.69
US$7.99
1.5 qt
Califia Farms Organic Unsweetened Coconut Milk
Icon Loading
16% off
Ends tomorrow
US$5.69
/lb
US$6.79
Est 2.85 lb • US$16.22
Pork Loin Back Rib Pack
Fruit
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$7.99
3 lb
Lil Snapper Granny Smith Apples Bag
Icon Loading
US$26.48
/ea
Est 3.9 lb • US$6.79/lb
Tropical Papaya Sliced
Icon Loading
US$4.59
/ea
Est 1.0 lb • US$4.59/lb
Fresh Produce Ring On Produce
Icon Loading
US$1.09
1 lb
Plums
Icon Loading
US$5.69
Pomegranate (each)
Icon Loading
US$6.79
/ea
Est 1.0 lb • US$6.79/lb
Red Seedless Grapes
Icon Loading
US$17.09
1 ct
Red Seeded Watermelon
Icon Loading
US$10.29
3 lb
Lil Snapper Organic Gala Apples Bag
Icon Loading
US$7.76
/ea
Est 3.9 lb • US$1.99/lb
Papaya
Icon Loading
80% off
US$1.09
US$5.49
Hass Avocado (each)
Salmon
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
7% off
Ends tomorrow
US$13.69
/lb
US$14.79
Sold by weight
Salmon Fillet Atlantic Farm Raised
Icon Loading
27% off
US$10.29
US$14.19
4 oz • US$41.16/lb
Acme Gluten Free Smoked Nova Salmon
Icon Loading
32% off
US$21.69
US$31.89
12 oz • US$28.92/lb
Acme Gluten Free Smoked Pre-Sliced Nova Salmon Value Pack
Icon Loading
US$9.69
6 oz • US$25.84/lb
Mowi Honey Maple Salmon Fillet
Icon Loading
US$10.79
3 oz • US$57.55/lb
Acme Gluten Free Smoked Pre-Sliced Nova Salmon
Icon Loading
US$9.69
6 oz • US$25.84/lb
Mowi Garlic Salmon Fillet
Icon Loading
US$18.19
4.02 oz • US$72.40/lb
Organic Smoked Salmon
Icon Loading
US$18.19
4 oz • US$72.76/lb
Spence & Co. New York Style Salmon Nova Lox
Icon Loading
US$21.69
4 oz • US$86.76/lb
Spence & Co. Wild Caught Sockeye Smoked Salmon
Icon Loading
US$12.49
4 oz • US$49.96/lb
Ducktrap Kendall Brook Cold Smoked Atlantic Salmon
Milk alternatives
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$7.59
32 fl oz
Oatly Vegan No Gluten & Dairy Oat Milk
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Icon Loading
US$8.89
48 oz
Ripple Original Dairy-Free Kids Plant-Based Milk Bottle
Icon Loading
29% off
Ends tomorrow
US$5.69
US$7.99
48 fl oz
Califia Farms Organic Dairy Free Vanilla Almond Milk
Icon Loading
US$11.79
32 fl oz
Elmhurst 1925 Dairy Free Unsweetened Vanilla Milked Cashews
Icon Loading
US$5.99
64 fl oz
Silk Plant Based Vanilla Soy Milk
3.3
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(10+)
Icon Loading
US$6.29
32 fl oz
Califia Farms Dairy Free Barista Blend Coconut Milk
Icon Loading
US$9.89
32 oz
Califia Farms Organic Barista Blend Oat Milk Carton
Icon Loading
US$10.29
28 fl oz
Three Trees Organic Unsweetened Almondmilk
Icon Loading
US$9.09
32 fl oz
Elmhurst 1925 Walnut Barista Maple Milk
Icon Loading
US$10.29
28 fl oz
Three Trees Organic Unsweetened Vanilla Almondmilk
Spices & seasoning
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$8.29
4.4 oz
Maldon Smoked Sea Salt Flakes
Icon Loading
US$6.79
2 oz
Dutch Country Store Basil Leafs Dried
Icon Loading
US$3.79
1.29 oz
Siete Slow Cooker Spice Carnitas Seasoning
Icon Loading
US$14.49
0.14 oz
Morton & Bassett Gluten Preservative & Salt Free All Natural Bay Leaves
Icon Loading
US$5.69
2.5 oz
Dash Blends Salt-Free Extra Spicy Seasoning Blend
Icon Loading
US$6.79
7 oz
Hf Chilli Powder
Icon Loading
US$9.59
0.12 oz
Morton & Basset Chives
Icon Loading
US$8.49
3 oz
Himalania Coarse Pink Salt Grinder
Icon Loading
US$9.69
0.8 oz
Morton & Bassett San Francisco All Natural Dill Weed
Icon Loading
US$6.79
7 oz
Hf Peppercorns
Leafy greens
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
12% off
US$4.59
US$5.19
1 ct
Fresh Produce Iceberg Lettuce
Icon Loading
38% off
US$2.08
/ea
US$3.34
Est 2.1 lb • US$0.99/lb
Green Cabbage
Icon Loading
28% off
US$2.37
/ea
US$3.28
Est 0.7 lb • US$3.39/lb
Fresh Produce Red Leaf Lettuce
Icon Loading
US$2.29
12 oz
Urban Meadow Steamable Chopped Spinach
Icon Loading
US$6.79
/bch
Est 1.0 lb • US$6.79/lb
Bok Choy
Icon Loading
US$5.04
/ea
Est 2.2 lb • US$2.29/lb
Fresh Produce Chinese Cabbage
Icon Loading
26% off
US$3.39
/ea
US$4.59
Est 1.0 lb • US$3.39/lb
Fresh Produce Romaine Lettuce
Icon Loading
US$3.99
1 ct
Boston Lettuce
Icon Loading
US$5.41
/ea
Est 3.2 lb • US$1.69/lb
Fresh Produce Red Cabbage
Icon Loading
US$5.05
/bch
Est 1.1 lb • US$4.59/lb
Fresh Produce Escarole
Milk
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$6.29
0.5 gal
Farmland Fresh Dairies Organic 2% Reduced Fat Milk Carton
Icon Loading
US$9.09
64 fl oz
Horizon DHA Omega-3 Whole Milk
Icon Loading
US$3.79
32 fl oz
Lactaid Whole Milk
Icon Loading
US$19.39
8 fl oz x 12 ct
Horizon Organic 1% Lowfat Shelf-Stable Vanilla Milk Box 12 ct
Icon Loading
US$4.59
32 fl oz
Kate's Regular Buttermilk
Icon Loading
29% off
Ends tomorrow
US$5.69
US$7.99
0.5 gal
Stonyfield Organic Protein Fat Free Milk
Icon Loading
US$10.49
1 qt
Meyenberg Ultra-Pasteurized Goat Milk Carton
Icon Loading
US$11.39
59 oz
Alexandre Family Farm Organic Reduced Fat 2% Eco Dairy Milk
Icon Loading
US$6.29
0.5 gal
Farmland Fresh Dairies Whole Milk
Icon Loading
US$7.29
64 fl oz
Lactaid Lactose Free 2 Milk
Get to Know Us
About Us
Careers
Investors
Company Blog
Engineering Blog
Merchant Blog
Gift Cards
Promotions
Dasher Central
LinkedIn
Glassdoor
Accessibility
Newsroom
Let Us Help You
Account Details
Order History
Help
Doing Business
Become a Dasher
DoorDash Merchant
Get Dashers for Deliveries
Get DoorDash for Business
Featured Businesses
Locust Valley Market
DoorDash
Terms of Service
Privacy
Delivery Locations
Do Not Sell or Share My Personal Information
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...