Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Log in
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
Lucky California
--
delivery time
•
12813.0 km
•
Pricing & Fees
US$0.00 delivery fee, first order
Icon Loading
Icon Loading
Search Lucky California
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Meat
Seafood
Dairy & Eggs
Alcohol
Deli
Prepared Food
Bakery
Pantry
Frozen
Drinks
Snacks
Confectionery
Baby & Child
Household
Personal Care
Pet Care
Vitamins
Medicine
Flowers & Plants
Outdoor
Beauty
Wine
Icon Loading
Milk
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$6.49
1 gal
Sunnyside Farms Vitamin D Milk Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.79
Sunnyside Farms 2% Reduced Fat Milk (1/2 gal)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.99
52 fl oz
Fairlife Lactose & Fat Free Ultra-Filtered Milk Bottle
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.99
52 fl oz
Fairlife Lactose Free 50% Less Sugar 2% Reduced Fat Ultra-Filtered Chocolate Milk Bottle
Icon Loading
US$2.99
1 pt
Sunnyside Farms Cultured Low Fat Buttermilk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.79
0.5 gal
Sunnyside Farms Low Fat 1% Milk Fat Milk
Icon Loading
US$3.79
0.5 gal
Sunnyside Farms Vitamin D Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.79
1 gal
Bayview Farms 2% Milkfat Reduced Fat Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.49
1 gal
Sunnyside Farms Reduced Fat 2% Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.29
1 gal
Clover Sonoma Whole Milk Jug
Vegetables
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$1.49
Cucumber (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.67
/ea
Est 0.27 lb • US$2.49/lb
Roma Tomato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.89
1 ct
Baja Son Green Onions
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.99
12 oz
Grimmway Farms Petite Carrots
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.49
1 ct
Red Bell Pepper
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.99
Garlic (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.99
5 lb
Sunny Select Idaho Potato Bag
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.72
/ea
Est 0.78 lb • US$3.49/lb
Zucchini Squash
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.00
10 oz
Naturesweet Cherubs Fresh Heavenly Salad Grape Tomatoes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.14
/ea
Est 0.86 lb • US$2.49/lb
Red Onion
Icon Loading
Many in stock
Fruit
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$0.43
/ea
Est 0.43 lb • US$0.99/lb
Banana
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.50
Lime (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
20% off
US$8.30
/bch
US$10.38
Est 2.08 lb • US$3.99/lb
Red Seedless Grapes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.00
1 ct
Hass Small Avocados
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
34% off
US$1.64
/ea
US$2.47
Est 0.55 lb • US$2.99/lb
Honeycrisp Apple, Large
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.99
1 lb
Zespri Sungold Kiwifruit
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.99
6 oz
Driscoll's Raspberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.57
/ea
Est 0.44 lb • US$1.29/lb
Organic Banana
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.50
1 ct
Small Lemons
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
20% off
US$8.30
/bch
US$10.38
Est 2.08 lb • US$3.99/lb
Green Seedless Grapes Bunch
Icon Loading
Many in stock
Bread
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
29% off
US$5.49
US$7.69
24 oz
San Luis Sourdough Plain Deli Bread Bag
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
33% off
US$3.99
US$5.99
20 oz
Artesano Original White Pre-Sliced Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.99
16 oz
Sweet French Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.79
24 oz
Oroweat Buttermilk Bread Bag
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.49
16 oz
Sun-Maid Cinnamon Swirl Raisin Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.49
24 oz
Oroweat Whole Grains 100% Whole Wheat Bread Bag
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.69
8 oz
Semifreddi's Sourdough Baguette
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.99
16 oz
The Rustik Oven Plain Sourdough Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.99
16 oz
Sunny Select Thin Sliced White Bread, Enriched
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.69
16 oz
Garlic Bread
Milk alternatives
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
11% off
US$5.79
US$6.49
96 fl oz
Almond Breeze Original Unsweetened Almondmilk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
25% off
US$3.99
US$5.29
59 fl oz
Kerns Nectar Horchata Flavored Milk & Rice Drink Carton
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.29
0.5 gal
Oatly! Orginal Oat Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.49
32 oz
So Delicious Dairy Free, Vegan, Gluten Free, Organic Unsweetened Original Coconut Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
13% off
US$6.99
US$7.99
1 ct
Silk Organic Plant Based Unsweet Soy Milk (64 fl oz
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.29
0.5 gal
Almond Breeze Unsweetened Vanilla Almondmilk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.29
86 fl oz
Planet Oat Original Oatmilk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
11% off
US$5.79
US$6.49
96 fl oz
Almond Breeze Vanilla Almondmilk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
13% off
US$6.99
US$7.99
64 fl oz
Silk Plant Based Original Coconut Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.29
64 fl oz
Silk Plant Based Vanilla Almond Milk Carton
Icon Loading
Many in stock
Spices & seasoning
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$3.79
26 oz
Morton Iodized Salt
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.50
5 oz
Tajin Clasico Chile Seasoning with Lime
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.29
2 oz
El Guapo Whole Pasilla Ancho Chile Pods
Icon Loading
57% off
US$0.99
US$2.29
1 oz
McCormick Original Taco Seasoning Mix
Icon Loading
43% off
US$2.99
US$5.29
1.5 oz
McCormick Pure Ground Black Pepper Canister
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.79
2 oz
El Guapo Whole Guajillo Chili Pods
Icon Loading
57% off
US$0.99
US$2.29
0.87 oz
McCormick Brown Gravy Mix
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.79
26 oz
Morton Salt
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.79
1.7 oz
JFC Nori Fumi Furikake Rice Seasoning
Icon Loading
US$2.49
8 ct
Sazon Goya Coriander & Annatto Seasoning Packets
Icon Loading
Many in stock
Chicken
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$3.69
/lb
Est 4.33 lb • US$15.98
Foster Farms Fresh and Natural Chicken Thigh Fillets Value Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.49
/lb
Est 4.83 lb • US$12.03
Foster Farms Fresh & Natural Cage Free Young Chicken
Icon Loading
US$9.39
/lb
Est 1.46 lb • US$13.71
Foster Farms Antibiotic-Free Simply Raised Boneless & Skinless Chicken Breast
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$9.79
/lb
Est 1.24 lb • US$12.14
Red Bird All Natural Lean Ground Chicken Pack
Icon Loading
US$8.29
/lb
Est 1.39 lb • US$11.52
Foster Farms Free Range Air Chilled Party Chicken Wings
Icon Loading
US$9.69
/lb
Est 1.23 lb • US$11.92
Foster Farms Simply Raised Chicken Tenders Boneless Skinless Antibiotic Free
Icon Loading
US$6.79
11.28 oz • US$9.63/lb
Marc Angelo Sweet Chili Lime Chicken Skewers
Icon Loading
US$4.29
/lb
Est 1.58 lb • US$6.78
Foster Farms Free Range Simply Raised Chicken Drumsticks
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$8.49
/lb
Est 1.4 lb • US$11.89
Foster Farms Simply Raised Free Range Boneless & Skinless Chicken Thighs
Icon Loading
US$8.99
12 oz • US$11.99/lb
Foster Farms Fully Cooked Oven Roasted Shredded Chicken Breast with Rib Meat
Icon Loading
Many in stock
Get to Know Us
About Us
Careers
Investors
Company Blog
Engineering Blog
Merchant Blog
Gift Cards
Promotions
Dasher Central
LinkedIn
Glassdoor
Accessibility
Newsroom
Let Us Help You
Account Details
Order History
Help
Doing Business
Become a Dasher
DoorDash Merchant
Get Dashers for Deliveries
Get DoorDash for Business
Featured Businesses
Lucky California
DoorDash
Terms of Service
Privacy
Delivery Locations
Do Not Sell or Share My Personal Information
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...