Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Log in
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
La Michoacana Meat Market
--
delivery time
•
10637.4 km
•
Pricing & Fees
US$0.00 delivery fee, first order
Icon Loading
Icon Loading
Search La Michoacana Meat Market
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Meat
Seafood
Dairy & Eggs
Deli
Prepared Food
Bakery
Pantry
Frozen
Drinks
Snacks
Confectionery
Baby & Child
Household
Personal Care
Pet Care
Vitamins
Medicine
Flowers & Plants
Outdoor
Beauty
Icon Loading
Soft drink
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$1.49
2 L
Pepsi Soda Bottle
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$9.99
12 oz x 12 ct
Dr Pepper Soda Cans
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$9.99
355 ml x 12 ct
Big Red Soda Cans
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.49
2 L
Crush Orange Soda
Icon Loading
US$2.69
20 fl oz
Sprite Lemon-Lime Soda
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$9.19
12 oz x 12 ct
Coke Original Cola Soda Cans
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.49
2 L
Manzanita Sol Apple Soda
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$13.49
12 fl oz x 20 ct
Coke Soda Cans
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.59
2 L
Dr Pepper Soda PET Bottle
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.99
16.9 fl oz
Coke Soda Bottle
Icon Loading
Many in stock
Fruit
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$2.48
/bch
Est 2.5 lb • US$0.99/lb
Banana bunch
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.00
1 ct
K-Lime
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.99
1 ct
Large Green Avocado
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.89
1 ct
Large Orange
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.99
1 ea
Watermelon
Icon Loading
US$8.38
/bch
Est 2.1 lb • US$3.99/lb
Green Grapes
Icon Loading
US$2.99
1 ct
Small Green Apple
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.52
/ea
Est 0.4 lb • US$1.29/lb
Green Bananas
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.99
Lime (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.99
1 ct
Lemon
Icon Loading
Many in stock
Chips
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$4.79
9.9 oz
Takis Fuego Hot Chili Pepper & Lime Flavored Extreme Rolled Tortilla Chips Sharing Size
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.99
8.25 oz
Sabritas Turbos Flamas Flavored Corn Snacks
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.99
6.5 oz
Ruffles Bolsaza Queso Cheese Flavored Potato Chips
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.79
8 oz
Lay's Kettle Cooked Jalapeno Flavored Potato Chips
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.99
9.25 oz
Doritos Dinamita Rolled Chile Limon Flavored Tortilla Chips
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.79
8 oz
Lay's Classic Gluten Free Classic Flavor Potato Chips
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.49
9.25 oz
Fritos The Original Corn Chips
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.99
7.63 oz
Doritos Flamas Flavored Tortilla Chips
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.49
9.3 oz
Fritos Flamin' Hot Flavored Corn Chips
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.19
3.25 oz
Takis Fuego Extreme Hot Chili Pepper & Lime Flavored Rolled Tortilla Chips Bag Snack Size
Icon Loading
Many in stock
Vegetables
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$0.52
/ea
Est 0.29 lb • US$1.79/lb
Roma Tomatoes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.20
/ea
Est 0.1 lb • US$1.99/lb
Jalapeno Pepper
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.60
/ea
Est 0.5 lb • US$1.19/lb
Yellow Onion
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.99
1 ct
Yellow Sweet Corn
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.99
Cucumber (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.15
/ea
Est 1.05 lb • US$3.00/lb
Russet Potato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.25
/ea
Est 0.75 lb • US$3.00/lb
Chayote Squash
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.24
/ea
Est 0.2 lb • US$1.19/lb
Tomatillo
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.23
/ea
Est 0.1 lb • US$2.29/lb
Serrano Pepper
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.70
/ea
Est 0.5 lb • US$1.39/lb
White Onion
Icon Loading
Many in stock
Milk
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$4.89
1 gal
Oak Farms Whole Milk
Icon Loading
US$3.69
0.5 gal
Oak Farms 2% Reduced Fat Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.99
1.06 qt
LALA Lactose-Free Grade A Reduced Fat 2% Milk
Icon Loading
US$4.89
1 gal
Oak Farms 2% Reduced Fat Milk
Icon Loading
US$3.69
0.5 gal
Oak Farms Whole Milk, Half Gallon
Icon Loading
US$3.99
1.06 qt
LALA Whole Milk Carton
Icon Loading
US$3.59
0.5 gal
Texas Bluebonnet Reduced Fat 2% Milk
Icon Loading
US$3.19
33.8 oz
NutriSource Leche Milk Carton
Icon Loading
US$6.19
1 gal
Texas Bluebonnet Reduced Fat 2% Milk
Icon Loading
US$5.99
1 gal
La Michoacana Whole Milk
Tortillas & wraps
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$1.99
9 oz
La Michoacana Tostadas Corn Tortillas
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.79
12 ct
La Campera Burrito 8" Flour Tortillas
Icon Loading
US$4.99
4.28 lb
La Michoacana White Corn Tortillas
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.19
12 ct
La Campanera Burrito 12" Flour Tortillas
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.19
11.46 oz
Charras Original Corn Tostadas
Icon Loading
US$4.19
12 ct
La Campanera Burrito 10" Flour Tortillas
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.29
36 ct
La Campera Orange Enchilada Tortillas
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.29
20 ct
Homestyle Flour Tortillas
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.69
30 ct
La Michoacana Tortillas De Nopal
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.39
12 ct
La Michoacana Meat Market 6-inch Flour Tortilla
Icon Loading
Many in stock
Canned specialty
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$3.79
14 oz
Nestle La Lachera Sweetened Condensed Milk Can
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.59
26 oz
La Costena Pickled Jalapeno Peppers
Icon Loading
US$2.29
5 oz
Dolores Chunk Light Yellowfin Tuna in Water
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$26.99
10 lb
La Michoacana Cueritos Botaneros
Icon Loading
US$1.99
12 fl oz
Carnation Evaporated Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.39
15 oz
La Sirena Sardines in Tomato Sauce
Icon Loading
US$3.19
13.5 fl oz
Goya Foods Coconut Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.89
3.5 oz
La Lecherita Low Fat Sweetened Condensed Milk
Icon Loading
US$4.29
30 oz
Dona Maria Nopalitos Tender Cactus
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.89
13.5 oz
El Club Mexicano Coconut Milk Natural Flavor
Get to Know us
About Us
Careers
Investors
Company Blog
Engineering Blog
Merchant Blog
Gift Cards
Promotions
Dasher Central
LinkedIn
Glassdoor
Accessibility
Newsroom
Let Us Help You
Account Details
Order History
Help
Doing Business
Become a Dasher
DoorDash Merchant
Get Dashers for Deliveries
Get DoorDash for Business
Featured Businesses
La Michoacana Meat Market
DoorDash
Terms of Service
Privacy
Delivery Locations
Do Not Sell or Share My Personal Information
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...