Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Log in
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
Marukai
--
delivery time
•
12584.9 km
•
Pricing & Fees
US$0.00 delivery fee, first order
Icon Loading
Icon Loading
Search Marukai
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Meat
Seafood
Dairy & Eggs
Deli
Alcohol
Prepared Food
Bakery
Pantry
Frozen
Drinks
Snacks
Confectionery
Household
Personal Care
Vitamins
Medicine
Beauty
Flowers & Plants
Outdoor
Icon Loading
Popular deals
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
17% off
US$2.49
US$2.99
4.2 oz
Menraku Japanese Yakisoba Noodles
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
17% off
US$2.49
US$2.99
1 ct
Menraku Yakisoba Curry
Icon Loading
17% off
US$2.49
US$2.99
1 ct
Menraku Garlic Shrimp Instant Ramen
Icon Loading
17% off
US$2.49
US$2.99
118 g
MENRAKU Yakisoba Umami Sauce Cup Noodles
Vegetables
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$1.49
5.5 oz
Coast king Green Onions
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.59
/bch
Est 1.23 lb • US$1.29/lb
Carrots
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.29
16 oz
Salad Cosmo Organic Mung Bean Sprouts
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.28
/ea
Est 1.65 lb • US$1.99/lb
Daikon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.70
/ea
Est 0.35 lb • US$1.99/lb
Ginger
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.48
/ea
Est 0.7 lb • US$0.69/lb
Russet Potato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.39
/ea
Est 0.8 lb • US$2.99/lb
Broccoli
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.59
/ea
Est 0.6 lb • US$0.99/lb
Brown Onion
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.00
/ea
Est 0.5 lb • US$5.99/lb
Japanese Cucumber
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.42
/per bag
Est 0.81 lb • US$2.99/lb
Green Beans
Icon Loading
Many in stock
Juice
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$1.19
11.5 oz
Hawaiian Sun Lilikoi Passion Fruit Juice
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.79
600 ml
Green Dakara Drink
Icon Loading
US$1.99
500 ml
Asahi Mitsuya Cider
Icon Loading
US$6.29
52 fl oz
Simply Apple Juice
Icon Loading
US$4.29
52 fl oz
Simply All Natural Lemonade with Strawberry Juice Drink Bottle
Icon Loading
US$6.29
52 fl oz
Simply Cranberry Cocktail All Natural Juice Bottle
Icon Loading
US$4.29
1 ct
Minute Maid Lemonade
Icon Loading
US$1.19
11.5 fl oz
Hawaiian Sun Fruit Juice Lilikoi Lychee
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.19
11 fl oz
Hawaiian Sun Pass O Guava Juice Drink
Icon Loading
US$1.19
11.5 oz
Hawaiian Sun Guava Nectar
Chips
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$2.99
2.8 oz
Calbee Seaweed & Salt Potato Chips
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.29
3.3 oz
Calbee Baked Hot Garlic Shrimp Chips
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.19
1 oz
Calbee Shrimp Chips
Icon Loading
US$2.99
2.3 oz
Koikeya Karamucho Hot Chili Corn Snacks
Icon Loading
US$3.29
1 ct
Shrimp Chips Sriracha May Chips
Icon Loading
US$3.59
3 oz
Jans Taro Chips Original
Icon Loading
US$2.99
2.8 oz
Calbee Hot & Spicy Potato Chips
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.79
2.12 oz
Calbee Original Potato Snack Jagariko
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$15.99
3.7 oz
Irvins Salted Egg Salmon Skin Chips
Icon Loading
US$2.99
2.8 oz
Calbee Honey Butter Potato Chips
Icon Loading
Many in stock
Soft drink
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$1.89
6.76 oz
Sangaria Ramune Lychee Soda Bottle
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.99
16.2 fl oz
Sangaria Grape Ramu Carbonated Soda Bottle
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.59
16.5 fl oz
Ucc Soda Melon Creamy Bottle
Icon Loading
US$1.99
16 fl oz
Coke Zero Soda Can
Icon Loading
US$1.89
6.76 fl oz
Sangaria Ramune Orange Flavor Soda Bottle
Icon Loading
US$5.99
1.5 L
Kirin Lemon Soda
Icon Loading
US$1.89
6.76 fl oz
Sangaria Ramune Original Soda Bottle
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.89
6.76 fl oz
Sangaria Ramune Melon Flavor Carbonated Soda Bottle
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.89
200 ml
Sangaria Ramune Grape Flavor Soda Bottle
Icon Loading
US$1.89
6.76 oz
Sangaria Ramune Peach Soft Drink Bottle
Icon Loading
Many in stock
Leafy greens
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$3.33
/ea
Est 2.58 lb • US$1.29/lb
Napa Cabbage
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.99
1 ct
Romaine Lettuce
Icon Loading
US$3.99
1 ct
Shungiku
Icon Loading
US$1.59
1 ct
Kale
Icon Loading
US$2.69
Head Lettuce (each)
Icon Loading
US$1.99
Green Leaf Lettuce
Icon Loading
US$1.79
1 ct
Red Leaf Lettuce
Icon Loading
US$3.32
/ea
Est 2.09 lb • US$1.59/lb
Green Cabbage
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.59
1 ct
Napa Kimchi
Icon Loading
US$2.92
/ea
Est 2.1 lb • US$1.39/lb
Cut Cabbage
Biscuits
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$3.99
9 ct
Glico Pocky Chocolate Cream Covered Biscuit Sticks Packs
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.49
2 ct
Glico Pocky Almond Crush Chocolate Cream Covered Biscuit Sticks
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.99
2.32 oz
Bourbon Everyburger Chocolate Filled Cookies
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.49
220 g
Loacker Quadratini Wafer Matcha
Icon Loading
US$8.49
6.5 oz
Kelley's Kookies Shortbread Cookies
Icon Loading
US$3.99
9 ct
Glico Pocky Cream Covered Strawberry Biscuit Sticks
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.49
1.79 oz
Glico Pocky Strawberry Cream Covered Crunchy Biscuit Sticks
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.49
2.47 oz
Glico Pocky Strawberry Cream Covered Biscuit Sticks
Icon Loading
US$5.99
10 ct
Koala's March Cookies Chocolate Creme Filled Family Pack
Icon Loading
Many in stock
Value size
Icon Loading
US$2.49
2.47 oz
Glico Pocky Chocolate Banana Cream Covered Biscuit Sticks
Icon Loading
Many in stock
Get to Know us
About Us
Careers
Investors
Company Blog
Engineering Blog
Merchant Blog
Gift Cards
Promotions
Dasher Central
LinkedIn
Glassdoor
Accessibility
Newsroom
Let Us Help You
Account Details
Order History
Help
Doing Business
Become a Dasher
DoorDash Merchant
Get Dashers for Deliveries
Get DoorDash for Business
Featured Businesses
Marukai
DoorDash
Terms of Service
Privacy
Delivery Locations
Do Not Sell or Share My Personal Information
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...