Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Log in
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
Dorothy Lane Market
--
delivery time
•
9516.5 km
US$0.00 delivery fee, first order
Icon Loading
Icon Loading
Search Dorothy Lane Market
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Meat
Seafood
Dairy & Eggs
Deli
Alcohol
Prepared Food
Bakery
Pantry
Frozen
Drinks
Snacks
Confectionery
Beauty
Baby & Child
Household
Personal Care
Pet Care
Vitamins
Medicine
Flowers & Plants
Outdoor
Icon Loading
Vegetables
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$5.72
/ea
Est 0.83 lb • US$6.89/lb
Local Amish Tomatoes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.69
/ea
Est 0.74 lb • US$2.29/lb
Idaho Russet Potato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.29
Cucumber (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.79
3 ct
Bi-Color Corn
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.67
/ea
Est 0.67 lb • US$3.99/lb
Broccoli Crowns
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.85
/ea
Est 0.81 lb • US$2.29/lb
Organic Red Onion
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.49
8 oz
Fresh Sliced Baby Bella Mushrooms
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.16
/ea
Est 0.62 lb • US$3.49/lb
Tomato
Icon Loading
US$2.99
16 oz
Baby Carrots
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.19
Sweet Corn (each)
Still water
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$6.89
16.9 fl oz x 24 ct
Dorothy Lane Market Spring Water Bottles
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.89
33.8 fl oz
Glacéau Smartwater Vapor Distilled Water
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(100+)
Icon Loading
US$2.69
33.8 fl oz
Essentia Water Ionized Alkaline Water
Icon Loading
Many in stock
4.6
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Icon Loading
US$1.19
16.9 fl oz
Dorothy Lane Market Natural Spring Water Bottle
Icon Loading
US$3.79
25.3 fl oz
Acqua Panna Natural Spring Still Water Bottle
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.89
1.5 L
Evian Natural Spring Water Bottle
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.89
33.8 fl oz
Eternal Water Naturally Alkaline Spring Water Bottle
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.69
30.4 fl oz
Core Hydration Purified Water
Icon Loading
Many in stock
4.5
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Icon Loading
US$3.49
33.8 fl oz
FIJI Natural Artesian Water Bottle
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.29
1 L
Evian Natural Spring Water Bottle
Icon Loading
Many in stock
Fruit
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$10.11
/pk
Est 1.1 lb • US$9.19/lb
Cut Watermelon Bowl Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.79
16 oz
Driscoll's Strawberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.79
6 oz
Driscoll's Organic Raspberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.90
/ea
Est 0.5 lb • US$5.79/lb
Organic Honeycrisp Apples
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$14.19
/bch
Est 2.06 lb • US$6.89/lb
White Seedless Grapes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.49
1 ct
Fancy Lemon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.49
Navel Orange (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.93
/pk
Est 1.7 lb • US$3.49/lb
Peeled Watermelon Slice
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$9.19
1 ct
Fresh Cut Golden Pineapple Chunks
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$10.39
11 oz
Driscoll's Sweetest Batch Fresh Blueberries
Icon Loading
Many in stock
Milk
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$4.59
1 gal
Prairie Farms Dairy Whole Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.89
0.5 gal
Prairie Farms Dairy Reduced Fat 2% Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.29
52 fl oz
Fairlife Lactose Free 2% Reduced Fat Ultra-Filtered Milk Bottle
Icon Loading
Many in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Icon Loading
US$7.29
52 fl oz
Fairlife Lactose Free 50% Less Sugar 2% Reduced Fat Ultra-Filtered Chocolate Milk Bottle
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(100+)
Icon Loading
US$4.59
1 gal
Prairie Farms Dairy 1% Lowfat Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.89
0.5 gal
Prairie Farms Dairy Fat Free Milk Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.99
32 oz
Paint Valley Farms Goat Milk Bottle
Icon Loading
US$2.89
0.5 gal
Prairie Farms Dairy Whole Milk Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.59
1 gal
Prairie Farms Dairy Reduced Fat 2% Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.39
0.5 gal
Hartzler Family Dairy Whole Milk
Icon Loading
Many in stock
Bread
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$7.99
22 oz
Sourdough Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.49
4 oz
Bavarian Salt Pretzel
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.99
20 oz
Wonder Classic White Sandwich Bread
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(10+)
Icon Loading
US$11.49
16 oz
Dorothy Lane Market Spiced Pumpkin Bread with Cinnamon Streusel
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.79
22 oz
Pepperidge Farm Farmhouse Sliced Butter Bread Loaf Bag
Icon Loading
Many in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(10+)
Icon Loading
US$2.89
1 ct
Mini Baguette
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.39
24 oz
Pepperidge Farm Whole Grain 15 Grain Bread
Icon Loading
Many in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(10+)
Icon Loading
US$5.79
24 oz
Pepperidge Farm Farmhouse Sourdough Bread
Icon Loading
Many in stock
4.9
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(10+)
Icon Loading
US$7.99
20 oz
Farmhouse Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.99
22 oz
Dorothy Lane Market French Boule
Icon Loading
Many in stock
Beef
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$11.49
/lb
Sold by weight
Dorothy Lane Market Natural Beef Ground Chuck
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$14.39
/lb
Est 1.1 lb • US$15.83
Dorothy Lane Market Ground Sirloin Patties Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$15.99
/lb
Est 1.86 lb • US$29.74
Boneless Chuck Roast
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$37.99
/lb
Est 1.0 lb • US$37.99
Boneless Veal Cutlet
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.89
/lb
Sold by weight
Dorothy Lane Market Beef Knuckle Soup Bone
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$22.99
/lb
Est 1.42 lb • US$32.65
Beef Short Ribs Choice
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$13.79
1 ct
Dorothy Lane Market Grass-Fed Ground Beef
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$12.69
/lb
Sold by weight
Natural Ground Round
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$11.99
/lb
Est 1.0 lb • US$11.99
Dorothy Lane Market Ground Chuck Patties
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$14.99
/lb
Est 0.56 lb • US$8.39
Beef Cream Cheese Ball
Chicken
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$10.39
/lb
Sold by weight
Dorothy Lane Market Thin Sliced Chicken Breast Cutlets
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$9.19
16 oz • US$9.19/lb
Bell & Evans Ultra Premium 98% Lean Ground Chicken Breast
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.79
/lb
Est 1.3 lb • US$4.93
Dorothy Lane Market Chicken Thighs
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.99
7 oz • US$18.26/lb
Dietz & Watson Oven Roasted Chicken Breast
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.89
/lb
Sold by weight
DLM Buffalo-Style Cut Chicken Wings
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.39
/lb
Est 3.9 lb • US$17.12
Dorothy Lane Market Whole Chicken
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$10.39
/lb
Sold by weight
Boneless Chicken Breast Tenders
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$9.59
/lb
Est 1.0 lb • US$9.59
Dorothy Lane Market Boneless Skinless Chicken Breast
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.89
/lb
Sold by weight
Rotisserie Chicken Dark Meat
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$19.59
/lb
Sold by weight
Dorothy Lane Market Breaded Chicken Tenders
Icon Loading
Many in stock
Get to Know us
About Us
Careers
Investors
Company Blog
Engineering Blog
Merchant Blog
Gift Cards
Promotions
Dasher Central
LinkedIn
Glassdoor
Accessibility
Newsroom
Let Us Help You
Account Details
Order History
Help
Doing Business
Become a Dasher
DoorDash Merchant
Get Dashers for Deliveries
Get DoorDash for Business
Featured Businesses
Dorothy Lane Market
DoorDash
Terms of Service
Privacy
Delivery Locations
Do Not Sell or Share My Personal Information
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...