Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Log in
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
City Market
--
delivery time
•
11588.6 km
•
Pricing & Fees
US$0.00 delivery fee, first order
Icon Loading
Icon Loading
Search City Market
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Meat
Seafood
Dairy & Eggs
Deli
Alcohol
Prepared Food
Bakery
Pantry
Frozen
Drinks
Snacks
Confectionery
Beauty
Baby & Child
Household
Personal Care
Pet Care
Vitamins
Medicine
Flowers & Plants
Outdoor
Icon Loading
Spend $15+ on select Hershey's, save $3. Now - 10/11. Terms apply.
Icon Loading
No tricks, all treats. All of your Halloween favorites delivered.
Icon Loading
Leafy greens
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$2.59
8 oz
Kroger Shredded Iceberg Lettuce Bag
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.49
10 oz
Kroger Tender Spinach Bag
Icon Loading
US$2.49
10 oz
Kroger Angel Hair Coleslaw Cabbage
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.04
/ea
Est 1.5 lb • US$2.69/lb
Bok Choy Cabbage
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.99
Green Leaf Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.99
1 ct
Romaine Lettuce
Icon Loading
US$3.69
5 oz
Simple Truth Organic Baby Arugula
Icon Loading
US$4.29
16 oz
Kroger Shredded Iceberg Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.19
Spinach (bunch)
Icon Loading
US$4.29
6 oz
Kroger Baby Spinach
Icon Loading
Many in stock
Fruit
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$0.24
/ea
Est 0.4 lb • US$0.59/lb
Banana
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.59
Lime (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.99
Medium Hass Avocado (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.89
1 pt
Blueberries Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.85
/ea
Est 0.5 lb • US$3.69/lb
Citarella Honeycrisp Apple
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.29
18 oz
Watermelon Chunks
Icon Loading
US$6.37
/bch
Est 2.13 lb • US$2.99/lb
Seedless Red Grapes
Icon Loading
US$0.38
/ea
Est 0.43 lb • US$0.89/lb
Organic Banana
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.89
1 ct
Lemon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.29
1 lb
US$3.69 with store membership
Strawberries
Icon Loading
Many in stock
Popular deals
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$4.29
1 lb
US$3.69 with store membership
Strawberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.69
14 oz
US$3.79 with store membership
Ball Park White Hot Dog Buns Bag 8 ct
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.89
11.36 oz
US$3.39 with store membership
Red Lobster Cheddar Bay Biscuit Mix
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.39
9.8 oz
US$5.29 with store membership
Private Selection Fresh Colossal Blueberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.15
/ea
Est 0.5 lb • US$4.29/lb
US$1.35 with store membership
Simple Truth Organic Large Honeycrisp Apple
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.49
15 oz
US$2.89 with store membership
Hormel Chili with Beans
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.99
14.5 oz
US$7.39 with store membership
Doritos Nacho Cheese Flavored Tortilla Chips Party Size
Icon Loading
Many in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(200+)
Icon Loading
US$3.79
16 oz
US$2.49 with store membership
Kroger Salted Butter Box
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.49
32 oz
US$2.89 with store membership
Swanson 100% Natural Beef Broth
Icon Loading
Many in stock
4.4
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Icon Loading
US$3.79
16 oz
US$2.49 with store membership
Kroger Unsalted Butter
Icon Loading
Many in stock
Bread
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$2.19
20 oz
Kroger Enriched White Sandwich Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.69
16 oz
Bakery Fresh Goodness French Bread
Icon Loading
US$2.19
20 oz
Kroger Soft Wheat Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.69
20 oz
Sara Lee Honey Wheat Sandwich Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.29
16 oz
The Rustik Oven Plain Sourdough Bread
Icon Loading
US$4.29
2 ct
Stonefire Original Naan Flatbread
Icon Loading
Many in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(10+)
Icon Loading
US$3.29
3 ct
US$2.89 with store membership
Kroger Original Crusts Pizza Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.59
20 oz
US$3.29 with store membership
Sara Lee Fresh Classic Plain Sliced White Bread Bag
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.69
16 oz
Thomas' Cinnamon Raisin Swirl Bread
Icon Loading
US$2.79
20 oz
Kroger Honey Wheat Bread
Icon Loading
Many in stock
Vegetables
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$0.84
/ea
Est 0.85 lb • US$0.99/lb
Yellow Onion
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.89
Cucumber (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.33
/ea
Est 0.24 lb • US$1.39/lb
Roma Tomatoes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.97
/ea
Est 0.54 lb • US$1.79/lb
Zucchini Squash
Icon Loading
US$2.99
5 lb
Kroger Russet Potatoes Bag
Icon Loading
US$0.24
/ea
Est 0.1 lb • US$2.39/lb
Jalapeno Pepper
Icon Loading
US$1.74
/ea
Est 0.7 lb • US$2.49/lb
Broccoli Crowns
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.33
/ea
Est 0.89 lb • US$1.49/lb
Jumbo Red Onions
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.79
Garlic (each)
Icon Loading
US$1.08
/ea
Est 0.84 lb • US$1.29/lb
White Onion
Icon Loading
Many in stock
Spices & seasoning
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$1.49
1.75 oz
Smart Way™ Onion Powder
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.49
2 oz
Smart Way™ Garlic Powder
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.19
1 oz
Old El Paso Original Flavor Taco Seasoning Mix
Icon Loading
Many in stock
4.9
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(200+)
Icon Loading
US$1.49
0.6 oz
Smart Way™ Italian Seasoning
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.29
26 oz
Morton Iodized Salt
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.49
2.25 oz
Smart Way™ Ground Black Pepper
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.59
2.75 oz
Pioneer Peppered Gravy Mix
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.49
1.5 oz
Smart Way™ Crushed Red Peppers
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.49
2 oz
Smart Way™ Ground Paprika
Icon Loading
US$0.59
1 oz
Kroger Taco Seasoning
Icon Loading
Many in stock
Milk
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$3.89
1 gal
King Soopers City Market Vitamin D Whole Milk Plastic Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.79
0.5 gal
King Soopers City Market Fat 2% Milk Plastic Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.29
96 fl oz
Lactaid 2% Reduced Fat Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.99
52 fl oz
Fairlife Lactose Free 50% Less Sugar 2% Reduced Fat Ultra-Filtered Chocolate Milk Bottle
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(100+)
Icon Loading
US$3.89
1 gal
King Soopers City Market Low Fat 1% Milk Plastic Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.19
32 fl oz
Kroger Low Fat Cultured Buttermilk Bottle
Icon Loading
US$3.89
1 gal
King Soopers City Market Skim Fat Free Milk Plastic Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.79
0.5 gal
King Soopers City Market Vitamin D Whole Milk Plastic Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.89
1 gal
King Soopers City Market 2% Milk Plastic Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.39
1 qt
Kroger Vitamin D Whole Milk Jug
Icon Loading
Many in stock
Get to Know Us
About Us
Careers
Investors
Company Blog
Engineering Blog
Merchant Blog
Gift Cards
Promotions
Dasher Central
LinkedIn
Glassdoor
Accessibility
Newsroom
Let Us Help You
Account Details
Order History
Help
Doing Business
Become a Dasher
DoorDash Merchant
Get Dashers for Deliveries
Get DoorDash for Business
Featured Businesses
City Market
DoorDash
Terms of Service
Privacy
Delivery Locations
Do Not Sell or Share My Personal Information
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...