Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Login
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
Harris Teeter
--
delivery time
•
9003.6 km
•
Pricing & Fees
US$0.00 delivery fee, first order
Icon Loading
Icon Loading
Search Harris Teeter
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Meat
Seafood
Dairy & Eggs
Deli
Alcohol
Prepared Food
Bakery
Pantry
Frozen
Drinks
Snacks
Confectionery
Beauty
Baby & Child
Household
Personal Care
Pet Care
Vitamins
Medicine
Flowers & Plants
Outdoor
Icon Loading
Raise a Guinness to match day. The official beer of the Premier League.
Icon Loading
Fruit
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$0.28
/ea
Est 0.4 lb • US$0.69/lb
Banana
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.39
1 pt
Blueberries Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.69
1 ct
Lemon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.89
1 lb
US$4.29 with store membership
Strawberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.79
1 ct
US$0.59 with store membership
Kiwi
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$10.06
/bch
Est 2.1 lb • US$4.79/lb
US$6.70 with store membership
Kroger Fresh Seedless White Grapes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.29
1 each
US$0.59 with store membership
Navel Oranges
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.36
/ea
Est 0.4 lb • US$0.89/lb
Organic Banana
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.99
6 oz
US$2.49 with store membership
Blackberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.39
Lime (each)
Icon Loading
Many in stock
Popular deals
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$2.19
US$1.39 with store membership
Seedless English Cucumber (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.30
/ea
Est 0.5 lb • US$2.59/lb
US$0.95 with store membership
Zucchini Squash
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.19
3 lb
US$2.19 with store membership
Kroger Yellow Onions Bag
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.89
US$1.39 with store membership
Yellow Bell Peppers (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.79
1 lb
US$1.39 with store membership
Kroger Fresh Selections Whole Carrots Plastic Bag
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.79
US$0.69 with store membership
Garlic (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.49
US$1.00 with store membership
Cucumber (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.69
8 oz
US$1.39 with store membership
Kroger Sliced White Mushrooms
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.60
/ea
Est 0.73 lb • US$2.19/lb
US$1.16 with store membership
Sweet Jumbo Yellow Onions
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.19
US$1.39 with store membership
Medium Hass Avocado (each)
Icon Loading
Many in stock
Still water
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$5.99
40 ct
Harris Teeter Brand Purified Drinking Bottled Water
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.59
1 gal
Harris Teeter Distilled Water
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.49
8 fl oz x 24 ct
Harris Teeter Purified Drinking Water Bottles
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.39
33.8 fl oz
Glacéau Smartwater Vapor Distilled Water
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(200+)
Icon Loading
US$4.99
16.9 fl oz x 24 ct
US$4.59 with store membership
Harris Teeter Natural Spring Water Bottles
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.99
23.7 fl oz
US$2.59 with store membership
Glacéau Smartwater Vapor Distilled Water
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(100+)
Icon Loading
US$4.49
8 fl oz x 24 ct
Harris Teeter Purified Drinking Water Bottles
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$8.49
16.9 oz x 24 ct
Aquafina Purified Drinking Water
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$10.19
16.9 fl oz × 6 ct
US$8.99 with store membership
Smartwater Vapor Distilled Water Bottles
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(200+)
Icon Loading
US$7.69
16.9 fl oz x 24 ct
US$6.79 with store membership
Deer Park 100% Natural Spring Water Plastic Bottles
Icon Loading
Many in stock
4.6
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Vegetables
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$1.63
/ea
Est 0.82 lb • US$1.99/lb
Sweet Potato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.75
/ea
Est 0.8 lb • US$2.19/lb
Broccoli Crowns
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.61
/ea
Est 0.19 lb • US$3.19/lb
Roma Tomatoes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.19
1 lb
US$1.69 with store membership
Cut & Peeled Baby Carrots
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.69
/ea
Est 0.77 lb • US$2.19/lb
Yellow Onion
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.29
12 oz
Harris Teeter Brand Farmers Market Green Beans
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.13
/ea
Est 0.81 lb • US$1.39/lb
Russet Potato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.89
1 ct
US$1.39 with store membership
Red Bell Pepper
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.11
/ea
Est 0.73 lb • US$2.89/lb
US$1.60 with store membership
Hothouse Tomato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.89
1 ct
US$1.59 with store membership
Jumbo Fresh Green Bell Pepper
Icon Loading
Many in stock
Milk
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$3.29
1 gal
Harris Teeter 2% Reduced Fat Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.89
0.5 gal
Harris Teeter Vitamin D Whole Milk Bottle
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.79
52 fl oz
Fairlife Lactose Free 2% Reduced Fat Ultra-Filtered Milk Bottle
Icon Loading
Many in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Icon Loading
US$5.79
52 fl oz
Fairlife Lactose Free 50% Less Sugar 2% Reduced Fat Ultra-Filtered Chocolate Milk Bottle
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(200+)
Icon Loading
US$1.89
0.5 gal
Harris Teeter Fat Free Skim Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.89
0.5 gal
Harris Teeter 1% Lowfat Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.99
16 fl oz
Harris Teeter Low Fat Cultured Buttermilk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.89
0.5 gal
Harris Teeter 2% Reduced Fat Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.29
1 gal
Harris Teeter Vitamin D Whole Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.79
52 fl oz
Fairlife Lactose Free Ultra Filtered Whole Milk Bottle
Icon Loading
Many in stock
4.9
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Eggs
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$2.99
18 ct
Harris Teeter Large Eggs
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.49
6 ct
Harris Teeter Brand Hard-Cooked Medium Eggs
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.29
12 ct
Harris Teeter Free Range Large Brown Eggs
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.99
6 ct
Harris Teeter Large White Eggs
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.79
12 ct
US$3.00 with store membership
Harris Teeter Brand Cage Free Brown Large Eggs
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.99
30 ct
Harris Teeter Eggs
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.29
18 ct
Eggland's Best Cage Free Large Brown Eggs
Icon Loading
Many in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Icon Loading
US$1.99
12 ct
Highland Crest Large White Eggs
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.49
12 ct
Harris Teeter Brand Jumbo White Eggs
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.99
12 ct
Eggland's Best Classic Large White Eggs
Icon Loading
Many in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Leafy greens
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$3.99
8 oz
US$2.19 with store membership
Fresh Express Spinach
Icon Loading
US$1.99
Foxy Iceberg Lettuce (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.47
/ea
Est 0.92 lb • US$2.69/lb
Bok Choy Cabbage
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.04
/ea
Est 2.91 lb • US$1.39/lb
US$2.88 with store membership
Green Cabbage
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.29
18 oz
US$4.29 with store membership
Van Dyk Farms Romaine Hearts Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.89
1 ct
Kroger Bunch Lettuce Kale
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.13
/ea
Est 2.25 lb • US$1.39/lb
Red Cabbage
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.99
6 oz
US$3.19 with store membership
Harris Teeter Farmers Market Ready to Eat Spinach
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.69
4 oz
Organic Girl Whole Leaves Butter Baby Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.95
/bch
Est 0.8 lb • US$3.69/lb
Baby Bok Choy
Icon Loading
Many in stock
Get to Know Us
About Us
Careers
Investors
Company Blog
Engineering Blog
Merchant Blog
Gift Cards
Promotions
Dasher Central
LinkedIn
Glassdoor
Accessibility
Newsroom
Let Us Help You
Account Details
Order History
Help
Doing Business
Become a Dasher
DoorDash Merchant
Get Dashers for Deliveries
Get DoorDash for Business
Featured Businesses
Harris Teeter
DoorDash
Terms of Service
Privacy
Delivery Locations
Do Not Sell or Share My Personal Information
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...