Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Log in
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
Harris Teeter
--
delivery time
•
8792.5 km
•
Pricing & Fees
US$0.00 delivery fee, first order
Icon Loading
Icon Loading
Search Harris Teeter
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Meat
Seafood
Dairy & Eggs
Deli
Alcohol
Prepared Food
Bakery
Pantry
Frozen
Drinks
Snacks
Confectionery
Beauty
Baby & Child
Household
Personal Care
Pet Care
Vitamins
Medicine
Flowers & Plants
Outdoor
Nicotine
Icon Loading
Spend $15+ on select Hershey's, save $3. Now - 9/30. Terms apply.
Icon Loading
Buy 2, save $1 on select PEPSI® & more. Now - 9/30. Terms apply.
Icon Loading
Fruit
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$0.28
/ea
Est 0.4 lb • US$0.69/lb
Banana
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.89
1 lb
US$4.29 with store membership
Strawberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.69
1 ct
Lemon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$10.06
/bch
Est 2.1 lb • US$4.79/lb
US$4.60 with store membership
Kroger Fresh Seedless White Grapes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.99
6 oz
US$3.19 with store membership
Driscoll's Organic Raspberries
Icon Loading
US$1.29
1 each
US$0.59 with store membership
Navel Oranges
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.79
1 ct
US$0.59 with store membership
Kiwi
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.36
/ea
Est 0.4 lb • US$0.89/lb
Organic Banana
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.19
US$0.99 with store membership
Medium Hass Avocado (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.39
Lime (each)
Icon Loading
Many in stock
Still water
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$4.49
8 fl oz x 24 ct
Harris Teeter Purified Drinking Water Bottles
Icon Loading
US$1.59
1 gal
Harris Teeter Distilled Water
Icon Loading
US$5.99
40 ct
Harris Teeter Brand Purified Drinking Bottled Water
Icon Loading
US$3.39
33.8 fl oz
Glacéau Smartwater Vapor Distilled Water
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(200+)
Icon Loading
US$1.59
1 gal
Harris Teeter Natural Spring Water
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$10.19
16.9 fl oz × 6 ct
US$8.99 with store membership
Smartwater Vapor Distilled Water Bottles
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(200+)
Icon Loading
US$8.49
16.9 oz x 24 ct
Aquafina Purified Drinking Water
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.99
16.9 fl oz x 24 ct
US$4.59 with store membership
Harris Teeter Natural Spring Water Bottles
Icon Loading
US$8.49
16.9 fl oz x 24 ct
Simple Truth Vapor Distilled Electrolyte Bottled Water Bottles
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.19
1 gal
US$1.69 with store membership
Crystal Geyser Natural Alpine Spring Water
Icon Loading
Many in stock
Milk
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$3.59
1 gal
Harris Teeter 2% Reduced Fat Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.79
1 gal
Harris Teeter Vitamin D Whole Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.79
52 fl oz
Fairlife Lactose Free 2% Reduced Fat Ultra-Filtered Milk Bottle
Icon Loading
Many in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Icon Loading
US$5.79
52 fl oz
Fairlife Lactose Free 50% Less Sugar 2% Reduced Fat Ultra-Filtered Chocolate Milk Bottle
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(200+)
Icon Loading
US$3.39
1 gal
Harris Teeter 1% Low Fat Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.89
0.5 gal
Harris Teeter Fat Free Skim Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.99
1 qt
Turner's Charlie's Real Old Time Butter Flakes Buttermilk
Icon Loading
US$2.19
0.5 gal
Harris Teeter 2% Reduced Fat Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.19
0.5 gal
Harris Teeter Vitamin D Whole Milk Bottle
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.79
52 fl oz
Fairlife Lactose & Fat Free Ultra-Filtered Milk Bottle
Icon Loading
Many in stock
4.9
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Bread
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$4.99
20 oz
Nature's Own Butterbread Sandwich Bread
Icon Loading
Many in stock
4.4
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Icon Loading
US$5.39
24 oz
US$4.29 with store membership
Pepperidge Farm Farmhouse Sourdough Bread
Icon Loading
Many in stock
4.9
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(10+)
Icon Loading
US$4.29
20 oz
Wonder Classic White Sandwich Bread
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(10+)
Icon Loading
US$4.99
16 oz
Pepperidge Farm Swirl Raisin Cinnamon Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.19
20 oz
US$2.69 with store membership
Harris Teeter Brand Honey Wheat Sliced Bread
Icon Loading
US$5.59
16 oz
Arnold Seedless Jewish Rye Bread
Icon Loading
US$3.29
1 ct
Harris Teeter Brand French Bread
Icon Loading
US$4.99
18 oz
Martin's Potato Sandwich Bread
Icon Loading
US$5.39
24 oz
US$4.29 with store membership
Pepperidge Farm Hearty White Bread
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(10+)
Icon Loading
US$2.59
20 oz
US$2.19 with store membership
Harris Teeter Brand Old Fashioned Sliced Bread
Vegetables
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$1.63
/ea
Est 0.82 lb • US$1.99/lb
Sweet Potato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.19
1 lb
US$1.69 with store membership
Cut & Peeled Baby Carrots
Icon Loading
US$2.31
/ea
Est 0.8 lb • US$2.89/lb
US$1.75 with store membership
Broccoli Crowns
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.79
US$0.69 with store membership
Garlic (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.69
/ea
Est 0.77 lb • US$2.19/lb
Yellow Onion
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.11
/ea
Est 0.73 lb • US$2.89/lb
US$1.60 with store membership
Hothouse Tomato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.49
US$1.00 with store membership
Cucumber (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.13
/ea
Est 0.81 lb • US$1.39/lb
Russet Potato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.29
12 oz
Harris Teeter Brand Farmers Market Green Beans
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.61
/ea
Est 0.19 lb • US$3.19/lb
US$0.42 with store membership
Roma Tomatoes
Icon Loading
Many in stock
Spices & seasoning
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$1.59
1 oz
Old El Paso Original Flavor Taco Seasoning Mix
Icon Loading
Many in stock
4.9
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(200+)
Icon Loading
US$2.79
26 oz
Morton Iodized Salt
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.59
0.87 oz
McCormick Brown Gravy Mix
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.99
8 oz
Tony Chachere's Original Creole Seasoning
Icon Loading
US$1.89
2 oz
Badia Spices Gluten Free Ground Black Pepper
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.89
3 oz
Badia Spices Gluten Free Garlic Powder
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.59
2.62 oz
Old Bay 30% Less Sodium Seasoning
Icon Loading
US$2.59
8 ct
Sazon Goya Coriander & Annatto Seasoning Packets
Icon Loading
US$0.79
26 oz
Harris Teeter Iodized Salt
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.89
8 oz
Goya Foods Adobo All Purpose Seasoning with Pepper
Icon Loading
Many in stock
Eggs
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$2.99
18 ct
Harris Teeter Large Eggs
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.49
6 ct
US$3.00 with store membership
Harris Teeter Brand Hard-Cooked Medium Eggs
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.99
16 fl oz
Pete & Gerry's Organic Pure Liquid Egg Whites
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.29
12 ct
Eggland's Best Cage Free Large Brown Eggs
Icon Loading
Many in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(100+)
Icon Loading
US$7.99
32 oz
Egg Beaters Cholesterol Free Original Real Liquid Egg Substitute
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.79
3 oz
Just Crack An Egg Classic Breakfast Scramble Kit Cup
Icon Loading
Many in stock
4.6
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Icon Loading
US$6.49
32 oz
US$4.99 with store membership
Harris Teeter Brand Break-Free Liquid Egg Product
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.99
30 ct
Harris Teeter Eggs
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.99
12 ct
Eggland's Best Classic Large White Eggs
Icon Loading
Many in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Icon Loading
US$0.99
6 ct
Harris Teeter Large White Eggs
Get to Know us
About Us
Careers
Investors
Company Blog
Engineering Blog
Merchant Blog
Gift Cards
Promotions
Dasher Central
LinkedIn
Glassdoor
Accessibility
Newsroom
Let Us Help You
Account Details
Order History
Help
Doing Business
Become a Dasher
DoorDash Merchant
Get Dashers for Deliveries
Get DoorDash for Business
Featured Businesses
Harris Teeter
DoorDash
Terms of Service
Privacy
Delivery Locations
Do Not Sell or Share My Personal Information
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...