Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Log in
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
Kroger Express
--
delivery time
•
9527.8 km
•
Pricing & Fees
US$0.00 delivery fee, first order
Icon Loading
Icon Loading
Search Kroger Express
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Dairy & Eggs
Meat
Bakery
Frozen
Pantry
Snacks
Confectionery
Drinks
Personal Care
Medicine
Household
Pet Care
Beauty
Vitamins
Baby & Child
Flowers & Plants
Outdoor
Prepared Food
Deli
Seafood
Icon Loading
Halloween’s creeping closer. Candy for the boos. Pumpkin spice for you. Delivered fast.
Vegetables
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$4.29
Kroger Russet Potatoes Bag (5 lb)
Icon Loading
18 in stock
Icon Loading
US$1.49
Kroger Cut & Peeled Baby Carrots (1 lb)
Icon Loading
20+ in stock
Icon Loading
US$1.49
Sweet Onion (each)
Icon Loading
15 in stock
Icon Loading
US$4.29
Tri-Color Bell Peppers (20 oz)
Icon Loading
14 in stock
Icon Loading
US$2.29
Red Tomato (each)
Icon Loading
11 in stock
Icon Loading
US$0.89
Cucumber (each)
Icon Loading
20+ in stock
Icon Loading
US$0.99
Garlic (each)
Icon Loading
16 in stock
Icon Loading
US$3.19
Fresh Sliced Baby Bella Mushrooms (8 oz)
Icon Loading
16 in stock
Icon Loading
US$2.49
Kroger #3731 Whole Carrots Bag (2 lb)
Icon Loading
12 in stock
Icon Loading
US$1.09
Red Onion (each)
Icon Loading
15 in stock
Eggs
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$2.98
Kroger Grade A Large White Eggs (18 ct)
Icon Loading
20+ in stock
Icon Loading
US$2.89
Just Crack An Egg Classic Breakfast Scramble Kit Cup (3 oz)
Icon Loading
3 in stock
4.6
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Icon Loading
US$6.49
Kroger Cage-Free Liquid Egg Whites (32 oz)
Icon Loading
6 in stock
Icon Loading
US$5.49
Eggland's Best Cage Free Large Brown Eggs (12 ct)
Icon Loading
5 in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(100+)
Icon Loading
US$2.59
Easy Eggs Peeled Hard Cooked Eggs 2 ct (3.1 oz)
Icon Loading
4 in stock
Icon Loading
US$7.29
Happy Egg Co. Free Range Heritage Breed Grade A Blue & Brown Large Eggs (12 ct)
Icon Loading
12 in stock
Icon Loading
US$5.29
Bob Evans 100% Liquid Egg Whites Carton (16 fl oz)
Icon Loading
2 in stock
Icon Loading
US$2.69
Dutch Farms Grade A Extra Large Eggs (12 ct)
Icon Loading
18 in stock
Icon Loading
US$2.39
Kroger Grade A Jumbo White Eggs (12 ct)
Icon Loading
6 in stock
Icon Loading
US$4.49
Eggland's Best Classic Extra Large White Eggs (12 ct)
Icon Loading
6 in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Chips
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$4.89
Takis Fuego Hot Chili Pepper & Lime Flavored Extreme Rolled Tortilla Chips Sharing Size (9.9 oz)
Icon Loading
20+ in stock
4.4
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Icon Loading
US$12.49
Frito-Lay Family Fun Mix Snacks Variety Pack (18 ct)
Icon Loading
18 in stock
Icon Loading
US$1.99
Kroger Cheddar & Sour Cream Potato Chips (7.5 oz)
Icon Loading
9 in stock
Icon Loading
US$12.49
Frito-Lay Classic Mix Snacks Variety Pack (1 oz x 18 ct)
Icon Loading
8 in stock
Icon Loading
US$5.69
SunChips Garden Salsa Flavored 100% Whole Grain Snacks (7 oz)
Icon Loading
8 in stock
Icon Loading
US$6.29
Fritos Scoops Corn Chips (9.25 oz)
Icon Loading
20+ in stock
Icon Loading
US$7.99
Doritos Nacho Cheese Flavored Tortilla Chips Party Size (14.5 oz)
Icon Loading
20+ in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(200+)
Icon Loading
US$6.29
Doritos Nachos Cheese Flavored Tortilla Chips (9.25 oz)
Icon Loading
20+ in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(200+)
Icon Loading
US$1.99
Kroger Classic Wavy Potato Chips (8 oz)
Icon Loading
17 in stock
Icon Loading
US$6.89
Takis Fuego Extreme Spicy Hot Chili Pepper & Lime Rolled Tortilla Chips Fiesta Size (17 oz)
Icon Loading
20+ in stock
4.4
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Spices & seasoning
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$1.19
Old El Paso Original Flavor Taco Seasoning Mix (1 oz)
Icon Loading
20+ in stock
4.9
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(200+)
Icon Loading
US$4.69
McCormick Crushed Red Pepper (1.5 oz)
Icon Loading
3 in stock
Icon Loading
US$0.59
Kroger Mild Taco Seasoning (1.25 oz)
Icon Loading
6 in stock
Icon Loading
US$3.79
McCormick Pure Ground Black Pepper Canister (1.5 oz)
Icon Loading
14 in stock
Icon Loading
US$3.79
Badia Spices Gluten Free Garlic Powder (3 oz)
Icon Loading
15 in stock
Icon Loading
US$2.29
Morton Iodized Salt (26 oz)
Icon Loading
3 in stock
Icon Loading
US$4.59
McCormick Onion Powder (2.62 oz)
Icon Loading
10 in stock
Icon Loading
US$0.59
Kroger Taco Seasoning (1 oz)
Icon Loading
20+ in stock
Icon Loading
US$1.39
McCormick Brown Gravy Mix (0.87 oz)
Icon Loading
15 in stock
Icon Loading
US$1.19
Old El Paso Gluten Free Mild Taco Seasoning Mix (1 oz)
Icon Loading
20+ in stock
4.5
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Chicken
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$5.00
1.25 lb • US$4.00/lb
Kroger Boneless Skinless Chicken Breast with Rib Meat Thin-Sliced
Icon Loading
20+ in stock
Icon Loading
US$7.79
12 oz • US$10.39/lb
Organic Prairie Frozen Ground Chicken
Icon Loading
2 in stock
Icon Loading
US$5.00
4.5 lb • US$1.11/lb
Kroger Fresh Uncooked Chicken Drumsticks
Icon Loading
8 in stock
Icon Loading
US$10.00
3.25 lb • US$3.08/lb
Kroger Clear Wrap Whole Fresh Chicken Wings
Icon Loading
9 in stock
Icon Loading
30% off
US$7.97
US$11.39
1 ct • US$7.96/lb
Farmer Focus Organic Chicken Tenders Pack
Icon Loading
3 in stock
Icon Loading
US$7.99
10 lb • US$0.80/lb
Kroger Heritage Farm Uncooked Chicken Leg
Icon Loading
4 in stock
Icon Loading
US$11.39
1.18 lb • US$9.65/lb
Frozen Farmer Focus Organic Boneless & Skinless Chicken Breast
Icon Loading
20+ in stock
Icon Loading
US$8.49
16 oz • US$8.49/lb
Mission Driven Boneless Skinless Chicken Breast
Icon Loading
1 in stock
Icon Loading
US$7.99
16 oz • US$7.99/lb
Mission Driven Boneless Skinless Chicken Thighs
Icon Loading
1 in stock
Bread
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$3.59
Wonder Classic White Sandwich Bread (20 oz)
Icon Loading
14 in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(10+)
Icon Loading
US$4.29
Stonefire Garlic Mini Naan Flatbread (4 ct)
Icon Loading
8 in stock
Icon Loading
US$4.69
Nature's Own Honey Wheat Sandwich Bread Loaf (20 oz)
Icon Loading
8 in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Icon Loading
US$7.69
Rudi's Organic Rocky Mountain Sourdough Bread (22 oz)
Icon Loading
2 in stock
Icon Loading
US$4.69
Nature's Own Butterbread Sandwich Bread (20 oz)
Icon Loading
12 in stock
4.4
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Icon Loading
US$10.39
The Essential Baking Co. Take and Bake Italian Loaf Bread (16 oz)
Icon Loading
12 in stock
Icon Loading
US$2.69
Sunbeam Giant Enriched White Bread Loaf (24 oz)
Icon Loading
7 in stock
Icon Loading
US$3.29
Bimbo Soft White Bread Bag (20 oz)
Icon Loading
10 in stock
Icon Loading
US$5.39
Stonefire Original Naan Dippers Flatbread (7.05 oz)
Icon Loading
1 in stock
Icon Loading
US$5.39
Artesano Original White Pre-Sliced Bread (20 oz)
Icon Loading
19 in stock
Leafy greens
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$2.99
Fresh Express Shredded Iceberg Lettuce (14 oz)
Icon Loading
11 in stock
Icon Loading
US$2.69
Green Cabbage (each)
Icon Loading
20+ in stock
Icon Loading
US$3.89
Dole Baby Spinach (5 oz)
Icon Loading
6 in stock
Icon Loading
US$6.09
Kroger Romaine Lettuce Hearts (18 oz)
Icon Loading
14 in stock
Icon Loading
US$1.99
Kale (bunch)
Icon Loading
10 in stock
Icon Loading
US$2.69
Iceberg Lettuce (each)
Icon Loading
20+ in stock
Icon Loading
US$3.09
Tanimura & Antle Artisan Romaine Lettuce (2 ct)
Icon Loading
10 in stock
Get to Know Us
About Us
Careers
Investors
Company Blog
Engineering Blog
Merchant Blog
Gift Cards
Promotions
Dasher Central
LinkedIn
Glassdoor
Accessibility
Newsroom
Let Us Help You
Account Details
Order History
Help
Doing Business
Become a Dasher
DoorDash Merchant
Get Dashers for Deliveries
Get DoorDash for Business
Featured Businesses
Kroger Express
DoorDash
Terms of Service
Privacy
Delivery Locations
Do Not Sell or Share My Personal Information
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...