Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Log in
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
Sobeys
--
delivery time
•
11673.8 km
•
Pricing & Fees
CA$0.00 delivery fee, first order
Icon Loading
Icon Loading
Search Sobeys
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Meat
Seafood
Dairy & Eggs
Deli
Alcohol
Prepared Food
Bakery
Pantry
Frozen
Drinks
Snacks
Confectionery
Beauty
Baby & Child
Household
Personal Care
Pet Care
Vitamins
Medicine
Flowers & Plants
Outdoor
Icon Loading
Popular deals
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
20% off
CA$2.19
CA$2.74
1 ct
English Cucumber Seedless
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
37% off
CA$3.82
CA$6.04
1.36 kg
Compliments Carrots
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
37% off
CA$3.82
CA$6.04
1.36 kg
Compliments Yellow Onions
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
38% off
CA$1.51
/ea
CA$2.42
Est 0.25 kg • CA$6.04/kg
Broccoli Crowns
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
33% off
CA$1.78
/ea
CA$2.66
Est 0.37 kg • CA$4.83/kg
Orange Flesh Yams Sweet Potato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
14% off
CA$1.38
/pk
CA$1.61
Est 0.19 kg • CA$7.25/kg
On The Vine Red Tomato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
50% off
CA$2.75
CA$5.49
170 g
Driscoll's Raspberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
34% off
CA$1.09
CA$1.64
1 ct
Large Lemon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
17% off
CA$4.39
CA$5.27
330 g
Eggo Thick & Fluffy Cinnamon Brown Sugar Waffles
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
23% off
CA$3.78
CA$4.94
227 g
Compliments Organic Whole White Mushrooms
Icon Loading
Many in stock
Fruit
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$2.75
/bch
Est 1.15 kg • CA$2.40/kg
Bananas
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$13.37
/ea
Est 1.11 kg • CA$12.10/kg
Green Seedless Grapes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.69
907 g
Compliments Clementines
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.03
/ea
Est 0.32 kg • CA$15.73/kg
Watermelon Chunks
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.69
454 g
Strawberries
Icon Loading
CA$2.48
/ea
Est 0.23 kg • CA$10.89/kg
Honeycrisp Apple
Icon Loading
CA$3.35
/ea
Est 0.99 kg • CA$3.37/kg
Organic Bananas
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$12.10
/bch
Est 1.0 kg • CA$12.10/kg
Red Seedless Grapes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
25% off
CA$6.60
CA$8.79
1.36 kg
Compliments Oranges
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.59
170 g
Blueberries
Thanksgiving feast
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$7.14
1.36 kg
Organic Yellow Onions
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
14% off
CA$3.29
CA$3.84
348 ml
Ocean Spray Sauces Whole Berry Cranberry Sauce
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.03
CA$3.29
20 g
Compliments Thyme
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
14% off
CA$6.59
CA$7.69
355 ml
Renee's Gourmet All Purpose Coleslaw Dressing & Dip
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.04
750 g
Compliments California Style Frozen Mixed Vegetables
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.61
375 ml
Compliments Sweet Pickled Onions
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$12.09
400 g
Compliments Natural Almonds
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.14
300 g
Compliments Raw Pumpkin Seeds
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.69
1 ct
Regular Pumpkin
Icon Loading
23% off
CA$2.52
CA$3.29
120 g
Stove Top Turkey Stuffing Mix
Icon Loading
Many in stock
Still water
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$6.59
500 ml × 40 ct
Compliments Still Water
Icon Loading
Likely out of stock
Icon Loading
40% off
CA$1.65
CA$2.74
4 L
Compliments Distilled Spring Water
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$8.24
15 L
Compliments Spring Water
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.94
1 L
Glacéau Smartwater Distilled Water
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.61
500 ml × 24 ct
Compliments Natural Spring Water
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.82
1.5 L
Glacéau Smartwater
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$13.19
500 ml x 24 ct
Aquafina Water Bottles
Icon Loading
CA$4.39
1 L
Evian Natural Spring Water Bottle
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.94
1 L
Glaceau Antioxidant Smartwater
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
40% off
CA$1.65
CA$2.74
4 L
Compliments Natural Spring Water
Icon Loading
Many in stock
Leafy greens
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$4.39
1 ct
Iceberg Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
20% off
CA$4.39
CA$5.49
142 g
Compliments Baby Spinach
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
23% off
CA$0.43
/ea
CA$0.56
Est 0.18 kg • CA$2.40/kg
Green Cabbage
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.94
/ea
Est 0.2 kg • CA$9.68/kg
Shanghai Bok Choy
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.59
3 ct
Romaine Lettuce Hearts
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
20% off
CA$4.39
CA$5.49
142 g
Compliments Baby Arugula
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.29
/ea
Est 0.91 kg • CA$3.61/kg
Red Cabbage
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.49
1 ct
Big Marble Farms Living Butter Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.69
312 g
Compliments Baby Spinach
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.84
1 ct
Romaine Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Spices & seasoning
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$3.18
1 kg
Windsor Iodized Salt
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
45% off
CA$1.38
CA$2.52
25 g
Club House Brown Gravy Mix
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.39
47 g
McCormick Gourmet Hollandaise Sauce Mix
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.17
145 g
Compliments Paprika
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.49
145 g
Compliments Ground Cinnamon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.06
155 g
Compliments Garlic Powder
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$8.79
141 g
Club House Everything Bagel Seasoning
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.16
1.36 kg
Windsor Coarse Pickling Salt
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.16
34 g
Windsor Black Peppercorns Grinder
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.47
105 g
Compliments Cinnamon Sticks
Icon Loading
Many in stock
Chicken
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$25.44
/kg
Est 0.95 kg • CA$24.19
Compliments Boneless Skinless Chicken Breasts Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$8.24
450 g • CA$18.31/kg
Compliments Extra Lean Ground Chicken Breast
Icon Loading
33% off
CA$16.95
/kg
CA$25.44
Est 0.9 kg • CA$15.26
Compliments Chicken Thighs Boneless Skinless Value Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
12% off
CA$16.95
/kg
CA$19.37
Est 1.26 kg • CA$21.36
Compliments Chicken Wings Value Size Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$14.53
/kg
Est 1.01 kg • CA$14.66
Compliments Whole Chicken
Icon Loading
CA$11.54
300 g • CA$38.47/kg
Maple Lodge Farms Original Chicken Sticks
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$16.95
/kg
Est 1.58 kg • CA$26.70
Compliments Chicken Thighs Value Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$8.79
200 g • CA$43.95/kg
Compliments Original Flame Grilled Chicken Breast Strips
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$18.69
660 g • CA$28.32/kg
Janes Pub Style Honey Garlic Chicken Wings
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$13.31
/kg
Est 1.3 kg • CA$17.30
Compliments Chicken Drumsticks Value Pack
Icon Loading
Many in stock
Get to Know us
About Us
Careers
Investors
Company Blog
Engineering Blog
Merchant Blog
Gift Cards
Promotions
Dasher Central
LinkedIn
Glassdoor
Accessibility
Newsroom
Let Us Help You
Account Details
Order History
Help
Doing Business
Become a Dasher
DoorDash Merchant
Get Dashers for Deliveries
Get DoorDash for Business
Featured Businesses
Sobeys
DoorDash
Terms of Service
Privacy
Delivery Locations
Do Not Sell or Share My Personal Information
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...