Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Log in
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
Nesters Market
--
delivery time
•
11759.1 km
CA$0.00 delivery fee, first order
Icon Loading
Icon Loading
Search Nesters Market
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Meat
Seafood
Dairy & Eggs
Deli
Alcohol
Prepared Food
Bakery
Pantry
Frozen
Drinks
Snacks
Confectionery
Beauty
Baby & Child
Household
Personal Care
Pet Care
Vitamins
Medicine
Flowers & Plants
Outdoor
Icon Loading
Popular deals
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
25% off
Ends tomorrow
CA$5.99
CA$7.99
907 g
Wonderful Halos Mandarins
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
11% off
Ends tomorrow
CA$2.46
/ea
CA$2.77
Est 0.28 kg • CA$8.80/kg
Fresh Broccoli Crowns
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
11% off
Ends tomorrow
CA$3.99
CA$4.49
284 g
Grape Tomatoes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
30% off
Ends tomorrow
CA$1.54
/ea
CA$2.20
Est 0.2 kg • CA$7.69/kg
Honeycrisp Apple
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
29% off
Ends tomorrow
CA$5.99
CA$8.49
2 lb
Windset Farms Mini Cucumbers
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
5% off
Ends tomorrow
CA$1.38
/ea
CA$1.46
Est 0.19 kg • CA$7.25/kg
Bartlett Pears
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
17% off
CA$3.99
CA$4.79
250 g
Heluva Good! Sour Cream Dip French Onion Tub
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
36% off
Ends tomorrow
CA$4.49
CA$6.99
4 ct
Western Family Avocados
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
20% off
Ends tomorrow
CA$5.99
CA$7.49
220 g
Cracker Barrel Swiss Cheese Slices 11 ct
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
14% off
Ends tomorrow
CA$7.99
CA$9.29
1.36 kg
Little Potato Company Little Trios Fresh Potatoes
Icon Loading
Many in stock
Vegetables
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$2.99
1 ct
Long English Cucumber
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$0.66
/ea
Est 0.1 kg • CA$6.59/kg
Fresh Carrots
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.89
/ea
Est 0.43 kg • CA$4.39/kg
Yellow Onions
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.32
/ea
Est 0.15 kg • CA$8.80/kg
Hot House Tomatoes on the Vine
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.52
/ea
Est 0.4 kg • CA$8.80/kg
Fresh Zucchini
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.04
/ea
Est 0.23 kg • CA$13.21/kg
Red Hot House Bell Peppers
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.99
1 ct
White Garlic
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.24
/ea
Est 0.34 kg • CA$6.59/kg
Red Onions
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.76
/ea
Est 0.32 kg • CA$5.49/kg
Russet Potatoes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.99
1 ct
Fresh Green Scallions
Icon Loading
Many in stock
Fruit
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$0.39
/ea
Est 0.2 kg • CA$1.96/kg
Bananas
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.99
1 lb
Fresh Strawberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.99
1 pt
Fresh Blueberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$12.02
/bch
Est 0.91 kg • CA$13.21/kg
Green Seedless Grapes
Icon Loading
CA$1.49
1 ct
Large Lemons
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.49
1 ct
Fresh Kiwi
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$0.61
/ea
Est 0.2 kg • CA$3.06/kg
Organic Banana
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.99
1 ct
Fresh Ripe Avocado
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.99
6 oz
Fresh Blueberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.29
1 ct
Fresh Limes
Icon Loading
Many in stock
Bread
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$5.29
600 g
Dempster’s Signature White Bread Sesame
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
24% off
Ends tomorrow
CA$3.79
CA$4.99
600 g
Country Harvest Cinnamon Raisin Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
27% off
Ends tomorrow
CA$3.99
CA$5.49
600 g
Dempster's Ancient Grains Bread
Icon Loading
CA$4.49
340 g
Bakestone Brothers White Pita
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.99
620 g
D'Italiano Gusto! Brioche Style Bread
Icon Loading
CA$4.59
250 g × 2 ct
Stonefire Original Naan
Icon Loading
CA$4.49
570 g
Wonder White Bread
Icon Loading
CA$4.99
675 g
D'Italiano Bread Thick Sliced Italian-Style White Bread
Icon Loading
13% off
CA$4.79
CA$5.49
550 g
Bake Shop Pane Roma Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
24% off
Ends tomorrow
CA$3.79
CA$4.99
600 g
Country Harvest Sliced 14 Grains Bread
Leafy greens
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$3.79
1 ct
Fresh Spinach Bunch
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.99
1 ct
Romaine Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.96
/ea
Est 0.45 kg • CA$8.80/kg
Yu Baby Bok Choy Fresh
Icon Loading
CA$3.21
/ea
Est 0.98 kg • CA$3.28/kg
Red Cabbage
Icon Loading
CA$5.99
Iceberg Lettuce (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.49
142 g
Earthbound Farm Organic Organic Baby Arugula
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.46
/ea
Est 2.0 kg • CA$3.73/kg
Green Cabbage
Icon Loading
CA$4.69
227 g
Fresh Express Spinach
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.99
3 ct
Western Family Romaine Hearts
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.99
1 ct
Green Leaf Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Milk
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$6.75
4 L
Dairyland 2% Milk Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.99
4 L
Dairyland 3.25% Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.25
2 L
Dairyland 1% Milk Carton
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.75
4 L
Dairyland Skim Milk Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.99
1.89 L
Dairyland 2% Lactose Free Milk
Icon Loading
CA$3.89
946 ml
Dairyland Old Fashioned Buttermilk
Icon Loading
CA$3.05
1 L
Dairyland 2% Milk Carton
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.25
2 L
Dairyland 2% Milk Carton
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.35
1 L
Dairyland 3.25% Homogenized Milk Carton
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.35
473 ml
Dairyland 2% Milk
Icon Loading
Many in stock
Pork
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$7.99
250 g • CA$31.96/kg
Western Family Honey Ham Steak
Icon Loading
CA$7.50
454 g • CA$16.52/kg
Western Canadian Lean Ground Pork
Icon Loading
CA$20.92
/kg
Est 1.2 kg • CA$25.10
Save-On-Foods Pork Tenderloin Whole, Fresh
Icon Loading
CA$21.58
/kg
Est 0.24 kg • CA$5.18
Western Canadian Boneless Pork Loin Chops
Icon Loading
13% off
CA$22.69
/kg
CA$25.99
Est 0.85 kg • CA$19.29
Save-On-Foods Pork Back Ribs RWA
Icon Loading
CA$15.41
/kg
Est 1.2 kg • CA$18.49
Save-On-Foods Pork Sirloin Roast Boneless Whole, Fresh
Icon Loading
CA$20.48
/kg
Est 0.91 kg • CA$18.64
Save-On-Foods Pork Belly Skin On Quarter Cut
Icon Loading
CA$8.99
454 g • CA$19.80/kg
Cook's Hickory Smoked Ham Steak
Icon Loading
CA$22.02
/kg
Est 0.5 kg • CA$11.01
Save-On-Foods Loin Chops Regular Center Cut
Icon Loading
CA$20.92
/kg
Est 0.98 kg • CA$20.50
Western Canadian Pork Loin Chops Boneless Value Pack
Get to Know us
About Us
Careers
Investors
Company Blog
Engineering Blog
Merchant Blog
Gift Cards
Promotions
Dasher Central
LinkedIn
Glassdoor
Accessibility
Newsroom
Let Us Help You
Account Details
Order History
Help
Doing Business
Become a Dasher
DoorDash Merchant
Get Dashers for Deliveries
Get DoorDash for Business
Featured Businesses
Nesters Market
DoorDash
Terms of Service
Privacy
Delivery Locations
Do Not Sell or Share My Personal Information
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...