Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Log in
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
Giant Eagle FAST X
--
delivery time
•
9296.3 km
US$0.00 delivery fee, first order
Icon Loading
Icon Loading
Search Giant Eagle FAST X
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Dairy & Eggs
Drinks
Pantry
Snacks
Frozen
Confectionery
Beauty
Bakery
Personal Care
Medicine
Pet Care
Household
Vitamins
Baby & Child
Flowers & Plants
Outdoor
Prepared Food
Deli
Seafood
Meat
Icon Loading
Chips
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$4.89
Doritos Nachos Cheese Flavored Tortilla Chips (9.25 oz)
Icon Loading
Many in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(200+)
Icon Loading
US$5.99
Funyuns Onion Flavored Rings (5.25 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
30% off
US$1.25
US$1.79
Boulder Canyon Malt Vinegar & Sea Salt Kettle Cooked Potato Chips (2 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.69
TGI Fridays Potato Skins Cheddar & Bacon Snack Crisps (3 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.19
Bugles Ranch Crispy Corn Snacks Snack Bag (3 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.59
Doritos Spicy Sweet Chili Flavored Tortilla Chips (9.25 oz)
Icon Loading
Many in stock
4.9
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Icon Loading
US$5.19
Lay's Classic Gluten Free Classic Flavor Potato Chips (8 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.19
Doritos Nacho Cheese Flavored Tortilla Chips Party Size (14.5 oz)
Icon Loading
Many in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(200+)
Icon Loading
US$6.59
Fritos Chili Cheese Flavored Corn Chips (9.25 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.59
Doritos Flamin' Hot Nacho Tortilla Chips (9.75 oz)
Icon Loading
Many in stock
Fruit
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$0.22
/ea
Banana (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.39
Lime (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.60
Kiwi (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.99
Del Monte Foods Seedless Red Grapes (3 lb)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.50
Strawberries (1 lb)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$8.69
Blueberries Pack (1 pt)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.39
Honeycrisp Apples
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.49
Banana Bunch
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.49
Clementine Bagged (5 lb)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.09
Organic Banana (bunch)
Icon Loading
Many in stock
Milk
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$2.99
Giant Eagle Whole Milk with Vitamin D Jug (1 gal)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.29
Dean's 2% Reduced Fat Vitamin A and D Milk Jug (0.5 gal)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.49
Lactaid Lactose Free Whole Milk (96 fl oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.99
Giant Eagle Fat Free Skim Milk Jug (1 gal)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.99
Giant Eagle 2% Reduced Fat Milk (1 gal)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.50
Lactaid Lactose Free 2% Reduced Fat Calcium Enriched Milk Carton (0.5 gal)
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(100+)
Icon Loading
US$1.89
Giant Eagle Whole Milk Jug (1/2 gal)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.29
Dean's Dairy Vitamin D Whole Milk Jug (0.5 gal)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.89
Giant Eagle 2% Reduced Fat Milk Jug (1/2 gal)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.49
Fairlife Lactose & Fat Free Ultra-Filtered Milk Bottle (52 fl oz)
Icon Loading
Many in stock
4.9
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Spices & seasoning
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$2.39
Sazon Goya Coriander & Annatto Seasoning Packets (8 ct)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.79
Giant Eagle Crushed Red Pepper (2 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.79
McCormick Pure Ground Black Pepper Canister (1.5 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.79
McCormick Brown Gravy Mix (0.87 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.49
McCormick Crushed Red Pepper (1.5 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.19
McCormick Grill Mates Montreal Steak Seasoning (3.4 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.59
McCormick Smoked Paprika (1.75 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.39
Louisiana Seasoned Fish Fry Seafood Breading Mix (10 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.59
McCormick Sea Salt Adjustable Grinder (2.12 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.39
McCormick Au Jus Gravy Mix (1 oz)
Icon Loading
Many in stock
Bacon
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$2.99
2.8 oz • US$17.09/lb
Smithfield Hometown Original Bacon Bits
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.99
10 Ounces
Certified Angus Beef USDA Inspected Smoked Beef Bacon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.69
12 Ounces
Butterball USDA Inspected Cured Original Smoked Chopped Formed Turkey Bacon EZ Open
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.49
12 oz • US$8.65/lb
Smithfield Hickory Smoked Thick Cut Bacon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.89
8 oz • US$15.78/lb
Applegate Naturals Sliced Hickory Smoked Uncured Turkey Bacon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.29
4.3 oz • US$23.40/lb
Hormel Bacon Toppings 40% Less Fat Real Crumbled Bacon Pouch
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.69
12 oz • US$6.25/lb
Butterball Gluten Free Lower Sodium Cured Smoked Turkey Bacon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.49
2.52 oz • US$28.51/lb
Oscar Mayer Original Fully Cooked Bacon
Icon Loading
Many in stock
4.2
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(10+)
Icon Loading
US$6.49
12 oz • US$8.65/lb
Jimmy Dean Premium Applewood Smoked Bacon
Icon Loading
Many in stock
4.5
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Icon Loading
US$10.49
1 ct
Oscar Mayer Original Naturally Hardwood Smoked Bacon Pack
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(10+)
Vegetables
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$0.99
Yellow Onion (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.49
Giant Eagle Vine Ripened Tomatoes (3 ct)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.35
Seedless English Cucumber (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.59
Medium Sweet Potato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.49
Jalapeno Pepper (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
20% off
US$1.88
US$2.35
Broccoli (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.65
White Mushrooms (16 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.39
White Onion (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.99
Naturesweet Cherubs Fresh Heavenly Salad Grape Tomatoes (10 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.69
Shallot (each)
Icon Loading
Many in stock
Bread
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$3.99
Wonder Classic White Sandwich Bread (20 oz)
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(10+)
Icon Loading
US$5.49
Specialty Bakers Vanilla French Twirls (8 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.99
Sara Lee Honey Wheat Sandwich Bread (20 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.99
Stonefire Garlic Mini Naan Flatbread (4 ct)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.29
Joseph's Original Pita Bread (4 ct)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.99
Fresh Baguette (10 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.69
Bimbo Soft White Bread Bag (20 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.79
Artesano Original White Pre-Sliced Bread (20 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.99
Thomas' Cinnamon Raisin Swirl Bread (16 oz)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
60% off
US$1.99
US$4.99
Expires Soon Bimbo Soft White Bread (20 oz)
Icon Loading
Many in stock
Get to Know Us
About Us
Careers
Investors
Company Blog
Engineering Blog
Merchant Blog
Gift Cards
Promotions
Dasher Central
LinkedIn
Glassdoor
Accessibility
Newsroom
Let Us Help You
Account Details
Order History
Help
Doing Business
Become a Dasher
DoorDash Merchant
Get Dashers for Deliveries
Get DoorDash for Business
Featured Businesses
Giant Eagle FAST X
DoorDash
Terms of Service
Privacy
Delivery Locations
Do Not Sell or Share My Personal Information
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...