Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Log in
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
IGA
--
delivery time
•
8746.0 km
CA$0.00 delivery fee, first order
Icon Loading
Icon Loading
Search IGA
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Meat
Seafood
Dairy & Eggs
Deli
Alcohol
Prepared Food
Bakery
Pantry
Frozen
Drinks
Snacks
Confectionery
Beauty
Baby & Child
Household
Personal Care
Pet Care
Vitamins
Medicine
Flowers & Plants
Icon Loading
Save $2 when you spend $10+ on select Lactantia items. Now - 10/12. Terms apply.
Icon Loading
Buy 2, save $2 on select MOUNTAIN DEW®. Now - 10/31. Terms apply.
Icon Loading
Popular deals
Ver todo
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$6.99
CA$7.69
907 g
Compliments Clémentines / Compliments Clementines
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
34% off
CA$2.17
CA$3.29
1 ct
Couronnes de brocoli / Broccoli Crowns
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
29% off
CA$0.48
/ea
CA$0.68
Est 0.1 kg • CA$4.77/kg
Roma tomate / Roma Tomato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
51% off
CA$2.17
CA$4.39
454 g
Cadis Carottes de Nantes / Cadis Nantes Carrots
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
17% off
CA$5.49
CA$6.59
170 g
Driscoll's Framboises / Driscoll's Raspberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.99
CA$5.49
4 ct
Poivrons mélangés / Bell Peppers Mix
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
16% off
CA$2.49
CA$2.96
960 ml
Del Monte Nectar de mangue / Del Monte Mango Nectar Juice
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
14% off
CA$6.59
CA$7.69
1.36 kg
Compliments Oranges / Compliments Oranges
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
20% off
CA$4.39
CA$5.49
2 ct
Gen V laitue beurre / Gen V Butter Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
16% off
CA$2.49
CA$2.96
960 ml
Oasis Jus de pomme / Oasis Apple Juice
Icon Loading
Many in stock
Thanksgiving feast
Ver todo
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$4.39
2.27 kg
Compliments Oignons jaunes / Compliments Yellow Onions
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.59
454 g
Panais / Parsnips
Icon Loading
CA$2.74
1 bunch
Céleri Cello / Celery Cello
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.39
2.27 kg
Compliments carottes / Compliments Carrots
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.69
4.54 kg
Compliments Pommes de terre rouges / Compliments Red Potatoes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.62
348 ml
Ocean Spray Sauce aux canneberges entières / Ocean Spray Whole Berry Cranberry Sauce
Icon Loading
CA$5.29
CA$5.82
750 g
Compliments légumes mélangés congelés style Californie / Compliments California Style Frozen Mixed Vegetables
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.49
908 g
Oignons rouges / Red Onions
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.49
2.27 kg
Sac de betteraves
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.59
150 g
Touche d'Ail Une touche d'ail frais / Une Touche d'Ail Fresh Garlic
Icon Loading
Many in stock
Vegetables
Ver todo
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$2.74
340 g
Compliments carottes bébés pelées / Compliments Peeled Baby Carrots
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.74
1 ct
Concombre anglais sans pépins / English Cucumber Seedless
Icon Loading
CA$1.64
1 ct
Oignons verts / Green Onions
Icon Loading
CA$4.36
/ea
Est 0.45 kg • CA$9.68/kg
Haricots verts / Green Beans
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.17
/ea
Est 0.3 kg • CA$7.25/kg
Yams à chair orange patate douce / Orange Flesh Yams Sweet Potato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.74
1 bunch
Céleri
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.29
227 g
Compliments champignons entiers blancs / Compliments Whole White Mushrooms
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$0.50
/ea
Est 0.16 kg • CA$3.12/kg
Gros oignons espagnols / Large Spanish Onions
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.84
/ea
Est 0.19 kg • CA$9.68/kg
Tomates rouges sur la vigne / Red Tomatoes on the Vine
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$0.87
/ea
Est 0.2 kg • CA$4.33/kg
Oignon rouge / Red Onion
Icon Loading
Many in stock
Eggs
Ver todo
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$4.61
12 ct
Compliments Gros œufs blancs / Compliments Large White Eggs
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.49
CA$5.82
6 ct
Burnbrae Farms Oeufs durs et pelés Omega 3 / Burnbrae Farms Omega 3 Hard Boiled & Peeled Eggs
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$11.54
1 kg
Burnbrae Farms Naturegg blancs d'œufs sans gras simplement / Burnbrae Farms Naturegg Fat-Free Simply Egg Whites
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.81
12 ct
Nutri Extra gros œufs bruns / Nutri Extra Large Brown Eggs
Icon Loading
CA$5.16
18 ct
Spring Creek Quail Farms Œufs de caille frais / Spring Creek Quail Farms Fresh Quail Eggs
Icon Loading
CA$6.59
500 g
Burnbrae Farms Naturegg blancs d'œufs sans gras / Burnbrae Farms Naturegg Fat-Free Simply Egg Whites
Icon Loading
CA$10.99
30 ct
Compliments Gros œufs blancs / Compliments Large White Eggs
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.71
12 ct
Compliments Œufs blancs extra gros / Compliments Extra Large White Eggs
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.19
2 ct
Nutri Group Œufs durs cuits / Nutri Group Cooked Hard Eggs
Icon Loading
43% off
CA$4.37
CA$7.69
12 ct
Compliments Œufs blancs gros élevés en liberté / Compliments Free Run Large White Eggs
Leafy greens
Ver todo
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$3.29
1 ct
Laitue iceberg / Iceberg Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.49
142 g
Fresh Attitude Jeunes pousses d'épinards / Attitude Baby Spinach
Icon Loading
Likely out of stock
Icon Loading
CA$0.43
/ea
Est 0.18 kg • CA$2.40/kg
Chou vert / Green Cabbage
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.45
/ea
Est 0.12 kg • CA$12.10/kg
Baby Bok Choy / Baby Bok Choy
Icon Loading
CA$4.26
/ea
Est 0.22 kg • CA$19.36/kg
Radicchio / Radicchio
Icon Loading
CA$5.49
3 ct
Laitue romaine cœurs / Romaine Lettuce Hearts
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.49
142 g
Fresh Attitude Jeunes pousses de roquette / Fresh Attitude Baby Arugula
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.29
1 ct
Chou frisé / Kale Greens
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
14% off
CA$3.74
/ea
CA$4.33
Est 1.2 kg • CA$3.12/kg
Napa Cabbage / Napa Cabbage
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.97
1 ct
Laitue feuille verte / Green Leaf Lettuce
Bread
Ver todo
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$5.16
675 g
Pom ultra moelleux pain blanc tranché / Pom Ultra Moist White Sliced Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.84
325 g
Au Pain Doré Baguette The European / Au Pain Doré Baguette The European
Icon Loading
CA$5.82
600 g
La Récolte de St-Méthode Pain maison du grand-père / La Récolte de St-Méthode Grandfather Homestyle Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.14
450 g
Sun-Maid Pain roulé à la cannelle et aux raisins / Sun-Maid Cinnamon Swirl Raisin Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.82
600 g
Bon Matin Pain protéiné sans sucre ni matières grasses ajoutées / Bon Matin No Sugar, No Fat Added Protein Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.14
100 g × 4 ct
Origine Raisin brioche / Origine Raisin Brioche
Icon Loading
CA$6.04
690 g × 6 ct
European Petits pains / Mini Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.49
675 g
Villaggio Classico style italien tranche épaisse pain blanc / Villaggio Classico Italian Style Thick Slice White Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.39
500 g
Saveurs Du Four Pain parisien précuit / Parisian ParBaked Bread
Icon Loading
CA$5.82
600 g
St Méthode Bakery Pain de grand-mère / St Méthode Bakery Grandmother Bread
Icon Loading
Many in stock
Milk
Ver todo
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$6.26
2 L
Natrel lait 2 % partiellement écrémé / Natrel 2% Milk Partly Skimmed
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.26
2 L
Natrel lait homogénéisé 3,25 % / Natrel 3.25% Homogenized Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$8.24
2 L
Natrel Lait 2 % sans lactose / Natrel Lactose-Free 2% Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.26
2 L
Lactantia PurFiltre 1% lait partiellement écrémé / lactantia PurFiltre 1% Partially Skimmed Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
14% off
CA$6.59
CA$7.69
500 g
Compliments lait écrémé en poudre instantané / Compliments Instant Skim Milk Powder
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.56
1 L
Beatrice lait 2% / Beatrice 2% Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.26
2 L
lactantia PurFiltre 3,25 % lait / lactantia PurFiltre 3.25% Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.26
2 L
Lactantia PurFiltre 2% lait partiellement écrémé / lactantia PurFiltre 2% Partially Skimmed Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$11.21
4 L
lactantia PurFiltre 3.25% Whole Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.39
1 L
lactantia PurFiltre 2% Milk Partly Skimmed
Icon Loading
Many in stock
Conócenos
Quiénes somos
Empleos
Inversionistas
Blog de la empresa
Blog de ingeniería
Blog de la tienda
Tarjetas de regalo
Promociones
Central de Dashers
LinkedIn
Glassdoor
Accesibilidad
Sala de prensa
Permítenos ayudarte
Información de la cuenta
Historial de órdenes
Ayuda
Hacer negocios
Conviértete en Dasher
Tienda de DoorDash
Obtén Dashers para las entregas
Obtén DoorDash para empresas
Negocios destacados
IGA
DoorDash
Términos del servicio
Privacidad
Lugares de entrega
No vender ni compartir mi Información personal
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...