Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Log in
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
Kroger Express
--
delivery time
•
9539.9 km
•
Pricing & Fees
US$0.00 delivery fee, first order
Icon Loading
Icon Loading
Search Kroger Express
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Dairy & Eggs
Bakery
Frozen
Pantry
Alcohol
Snacks
Confectionery
Drinks
Personal Care
Medicine
Household
Pet Care
Beauty
Vitamins
Baby & Child
Flowers & Plants
Outdoor
Prepared Food
Deli
Seafood
Meat
Icon Loading
Halloween’s creeping closer. Candy for the boos. Pumpkin spice for you. Delivered fast.
Chicken
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$5.00
1.25 lb • US$4.00/lb
Kroger Boneless Skinless Chicken Breast with Rib Meat Thin-Sliced
Icon Loading
20+ in stock
Icon Loading
US$5.00
4.5 lb • US$1.11/lb
Kroger Fresh Uncooked Chicken Drumsticks
Icon Loading
20+ in stock
Icon Loading
US$10.00
3.25 lb • US$3.08/lb
Kroger Clear Wrap Whole Fresh Chicken Wings
Icon Loading
11 in stock
Icon Loading
US$7.99
10 lb • US$0.80/lb
Kroger Heritage Farm Uncooked Chicken Leg
Icon Loading
1 in stock
Icon Loading
US$7.79
1 lb • US$7.79/lb
Just Bare Fresh Chicken Breast Fillets
Icon Loading
9 in stock
Icon Loading
30% off
US$9.09
US$12.99
32 oz • US$4.55/lb
Just Bare 1st & 2nd Sections Chicken Wingettes & Drumettes Family Pack
Icon Loading
6 in stock
Icon Loading
US$11.99
1.18 lb • US$10.16/lb
Frozen Farmer Focus Organic Boneless & Skinless Chicken Breast
Icon Loading
12 in stock
Icon Loading
US$8.49
16 oz • US$8.49/lb
Mission Driven Boneless Skinless Chicken Breast
Icon Loading
1 in stock
Chips
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$1.99
Kroger Cheddar & Sour Cream Potato Chips (7.5 oz)
Icon Loading
17 in stock
Icon Loading
US$12.49
Frito-Lay Family Fun Mix Snacks Variety Pack (18 ct)
Icon Loading
9 in stock
Icon Loading
US$3.19
Doritos Dinamita Chile Limon Flavored Tortilla Chips (3.25 oz)
Icon Loading
20+ in stock
Icon Loading
US$12.49
Frito-Lay Classic Mix Snacks Variety Pack (1 oz x 18 ct)
Icon Loading
5 in stock
Icon Loading
US$3.19
Chester's Fries Flamin' Hot Flavored Corn Snacks (3.12 oz)
Icon Loading
20+ in stock
Icon Loading
US$2.49
Kroger Jalapeno Kettle Cooked Potato Chips (8 oz)
Icon Loading
12 in stock
Icon Loading
US$5.69
SunChips Garden Salsa Flavored 100% Whole Grain Snacks (7 oz)
Icon Loading
16 in stock
Icon Loading
US$6.29
Ruffles Flamin' Hot Flavored Potato Chips (8 oz)
Icon Loading
20+ in stock
Icon Loading
US$6.29
Doritos Nachos Cheese Flavored Tortilla Chips (9.25 oz)
Icon Loading
20+ in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(200+)
Icon Loading
US$6.29
Doritos Flamin' Hot Nacho Tortilla Chips (9.75 oz)
Icon Loading
20+ in stock
Spices & seasoning
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$1.19
Old El Paso Gluten Free Mild Taco Seasoning Mix (1 oz)
Icon Loading
20+ in stock
4.5
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Icon Loading
US$3.29
McCormick Parsley Flakes (0.25 oz)
Icon Loading
1 in stock
Icon Loading
US$0.59
Kroger Mild Taco Seasoning (1.25 oz)
Icon Loading
8 in stock
Icon Loading
US$4.69
McCormick Crushed Red Pepper (1.5 oz)
Icon Loading
5 in stock
Icon Loading
US$2.19
Morton Iodized Salt (26 oz)
Icon Loading
7 in stock
Icon Loading
US$3.79
McCormick Pure Ground Black Pepper Canister (1.5 oz)
Icon Loading
8 in stock
Icon Loading
US$5.19
McCormick Garlic Powder (3.12 oz)
Icon Loading
9 in stock
Icon Loading
US$1.99
Sazon Goya Coriander & Annatto Seasoning Packets (8 ct)
Icon Loading
20+ in stock
Icon Loading
US$1.39
McCormick Brown Gravy Mix (0.87 oz)
Icon Loading
20+ in stock
Icon Loading
US$3.79
Tony Chachere's Original Creole Seasoning (8 oz)
Icon Loading
13 in stock
Vegetables
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$3.69
Kroger Russet Potatoes Bag (5 lb)
Icon Loading
12 in stock
Icon Loading
US$1.49
Sweet Onion (each)
Icon Loading
14 in stock
Icon Loading
US$1.49
Kroger Cut & Peeled Baby Carrots (1 lb)
Icon Loading
20+ in stock
Icon Loading
US$0.29
Roma Tomato (1 ea)
Icon Loading
20+ in stock
Icon Loading
US$0.89
Cucumber (each)
Icon Loading
11 in stock
Icon Loading
US$4.29
Tri-Color Bell Peppers (20 oz)
Icon Loading
17 in stock
Icon Loading
US$0.99
Garlic (each)
Icon Loading
14 in stock
Icon Loading
US$7.19
Kroger Yukon Gold Potatoes (5 lb)
Icon Loading
8 in stock
Icon Loading
US$1.09
Green Onions (1 bunch)
Icon Loading
20+ in stock
Icon Loading
US$1.49
Red Tomato (each)
Icon Loading
20+ in stock
Eggs
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$2.79
Kroger Grade A Large White Eggs (18 ct)
Icon Loading
20+ in stock
Icon Loading
US$5.29
Easy Eggs Peeled Hard Cooked Eggs 2 ct (3.1 oz)
Icon Loading
14 in stock
Icon Loading
US$6.49
Kroger Cage-Free Liquid Egg Whites (32 oz)
Icon Loading
6 in stock
Icon Loading
US$10.49
Vital Farms Pasture-Raised Large Eggs (18 ct)
Icon Loading
17 in stock
Icon Loading
US$2.09
Kroger Extra Large White Eggs (12 ct)
Icon Loading
3 in stock
Icon Loading
US$7.49
Vital Farms Pasture-Raised Large Brown Eggs (12 ct)
Icon Loading
5 in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(500+)
Icon Loading
US$6.49
Kroger Medium Grade A White Eggs (30 ct)
Icon Loading
9 in stock
Icon Loading
US$4.49
Eggland's Best Classic Extra Large White Eggs (12 ct)
Icon Loading
20+ in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Icon Loading
US$13.99
Vital Farms Organic Pasture-Raised Large Eggs (18 ct)
Icon Loading
10 in stock
4.8
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Icon Loading
US$1.29
Kroger Grade AA Large White Eggs (6 ct)
Icon Loading
18 in stock
Juice
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$2.59
Minute Maid Berry Punch Flavored Fruit Juice Carton (59 fl oz)
Icon Loading
20+ in stock
Delivered cold
Icon Loading
US$2.59
Minute Maid Strawberry Lemonade Fruit Juice Carton (59 fl oz)
Icon Loading
20+ in stock
Delivered cold
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Icon Loading
US$4.79
Sunny D Tangy Original Citrus Punch Juice Jug (1 gal)
Icon Loading
17 in stock
Icon Loading
US$3.39
100% Apple Concentrated Juice (64 fl oz)
Icon Loading
12 in stock
Icon Loading
US$2.59
Minute Maid Premium 100% Natural Lemonade Carton (59 fl oz)
Icon Loading
20+ in stock
Delivered cold
4.6
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(100+)
Icon Loading
US$6.59
Dole Pineapple Juice (6 oz x 6 ct)
Icon Loading
19 in stock
Icon Loading
US$6.19
Ocean Spray Cran-Grape Juice Jug (3 L)
Icon Loading
6 in stock
Icon Loading
US$2.59
Minute Maid Tropical Punch Juice Carton (59 fl oz)
Icon Loading
20+ in stock
Delivered cold
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Icon Loading
US$3.99
Hawaiian Punch Berry Blue Typhoon Flavored Juice Drink (1 gal)
Icon Loading
5 in stock
Icon Loading
US$2.59
Minute Maid Watermelon Fruit Drink (59 fl oz)
Icon Loading
20+ in stock
Delivered cold
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Get to Know Us
About Us
Careers
Investors
Company Blog
Engineering Blog
Merchant Blog
Gift Cards
Promotions
Dasher Central
LinkedIn
Glassdoor
Accessibility
Newsroom
Let Us Help You
Account Details
Order History
Help
Doing Business
Become a Dasher
DoorDash Merchant
Get Dashers for Deliveries
Get DoorDash for Business
Featured Businesses
Kroger Express
DoorDash
Terms of Service
Privacy
Delivery Locations
Do Not Sell or Share My Personal Information
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...