Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Log in
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
Kroger
--
delivery time
•
10667.7 km
•
Pricing & Fees
US$0.00 delivery fee, first order
Icon Loading
Icon Loading
Search Kroger
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Meat
Seafood
Dairy & Eggs
Deli
Alcohol
Prepared Food
Bakery
Pantry
Frozen
Drinks
Snacks
Confectionery
Beauty
Baby & Child
Household
Personal Care
Pet Care
Vitamins
Medicine
Flowers & Plants
Outdoor
Icon Loading
No tricks, all treats. All of your Halloween favorites delivered.
Icon Loading
Never lose a tailgate with Dr Pepper. It's a Pepper thing®.
Icon Loading
Milk
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$3.09
1 gal
Kroger Vitamin D Whole Milk Plastic Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.09
1 gal
Kroger Reduced Fat Free 2% Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.79
52 fl oz
Fairlife Lactose Free 50% Less Sugar 2% Reduced Fat Ultra-Filtered Chocolate Milk Bottle
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(200+)
Icon Loading
US$3.29
0.5 gal
Kroger 2% Reduced Fat Lactose-Free Milk Carton
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.09
1 gal
Kroger Fat Free Skim Milk Plastic Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.19
32 fl oz
Kroger Low Fat Cultured Buttermilk Bottle
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.69
1 gal
Kroger Low Fat 1% Milk Plastic Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.39
1 gal
Kroger Vitamin D Whole Milk Plastic Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.89
0.5 gal
Kroger Reduced Fat 2% Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.89
0.5 gal
Kroger Vitamin D Whole Milk
Icon Loading
Many in stock
Fruit
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$0.24
/ea
Est 0.4 lb • US$0.59/lb
Banana
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.29
1 lb
US$3.19 with store membership
Strawberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.29
18 oz
Fresh Cut Watermelon Chunks
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.89
1 pt
Blueberries Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.22
/bch
Est 2.08 lb • US$2.99/lb
Kroger Fresh Seedless White Grapes
Icon Loading
US$0.89
1 ct
Lemon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.85
/ea
Est 0.5 lb • US$3.69/lb
US$0.70 with store membership
Citarella Honeycrisp Apple
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.33
/ea
Est 0.42 lb • US$0.79/lb
Organic Banana
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.89
Medium Hass Avocado (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.69
1 ct
Small Lemon
Icon Loading
Many in stock
Vegetables
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$3.19
5 lb
Kroger Russet Potatoes Bag
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.23
/ea
Est 0.23 lb • US$0.99/lb
Roma Tomatoes
Icon Loading
US$1.07
/ea
Est 0.83 lb • US$1.29/lb
Sweet Jumbo Yellow Onions
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.49
1 lb
Kroger Cut & Peeled Baby Carrots
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.14
/ea
Est 0.1 lb • US$1.39/lb
Jalapeno Pepper
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.95
/ea
Est 0.5 lb • US$1.89/lb
Zucchini Squash
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.89
US$0.59 with store membership
Cucumber (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.69
US$0.39 with store membership
Corn on the Cob (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.27
/ea
Est 0.8 lb • US$1.59/lb
US$0.79 with store membership
Sweet Potato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.50
/ea
Est 0.89 lb • US$1.69/lb
Jumbo Red Onions
Icon Loading
Many in stock
Bread
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$4.69
20 oz
Nature's Own Honey Wheat Sandwich Bread Loaf
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Icon Loading
US$4.99
24 oz
Pepperidge Farm Farmhouse Sourdough Bread
Icon Loading
Many in stock
4.9
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(10+)
Icon Loading
US$2.19
20 oz
Kroger Classic White Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.99
16 oz
Pepperidge Farm Swirl Cinnamon Bread
Icon Loading
Many in stock
4.9
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(10+)
Icon Loading
US$4.69
20 oz
Nature's Own Butterbread Sandwich Bread
Icon Loading
Many in stock
4.4
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Icon Loading
US$4.99
16 oz
Pepperidge Farm Swirl Raisin Cinnamon Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.69
20 oz
Kroger Honey Wheat Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.59
24 oz
Mrs Baird's White Sandwich Bread Bag
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.29
20 oz
Sara Lee Honey Wheat Sandwich Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.29
20 oz
Mrs Baird's Large White Bread
Icon Loading
Many in stock
Still water
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$4.19
16.9 oz x 24 ct
Kroger Purified Drinking Water Bottles
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.99
16.9 oz x 24 ct
Niagara Purified Drinking Water Bottles
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.99
1 gal
Alkaline Water Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.59
16.9 fl oz x 40 ct
US$5.69 with store membership
Kroger Purified Water Bottles
Icon Loading
US$1.69
1 gal
Kroger Distilled Water
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.49
16.9 fl oz x 24 ct
Kroger Natural Spring Water
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.79
16.9 fl oz x 24 ct
Simple Truth Vapor Distilled Electrolyte Bottled Water Bottles
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.69
1 gal
Kroger Purified Water Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.79
1 gal
Kroger Distilled Water
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.69
16.9 fl oz x 28 ct
Pure Life Purified Water Bottles
Icon Loading
Many in stock
4.7
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Popular deals
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$3.69
12 oz
US$3.49 with store membership
Little Debbie Nutty Buddy Peanut Butter Wafers
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.29
20 oz
US$1.79 with store membership
Hunt's Tomato Ketchup Squeeze Bottle
Icon Loading
Many in stock
4.3
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Icon Loading
US$3.59
3 lb
US$2.99 with store membership
Kroger Yellow Onions Bag
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.89
32 fl oz
US$1.49 with store membership
Kroger 99% Fat-Free Chicken Broth
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.69
10.6 oz
US$3.49 with store membership
Little Debbie Honey Buns Family Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$12.49
1 oz x 18 ct
US$11.39 with store membership
Frito-Lay Flavor Mix Snacks Variety Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.89
1 lb
US$1.59 with store membership
Arm & Hammer Baking Soda
Icon Loading
Many in stock
5.0
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(10+)
Icon Loading
US$2.19
16 oz
US$1.89 with store membership
Simple Truth Organic Cut & Peeled Baby Carrots
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.49
16 oz
US$2.29 with store membership
Kroger Original Saltines Crackers
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.69
12 ct
US$3.49 with store membership
Little Debbie Oatmeal Cream Pies Individually Wrapped Sandwich Cookies Family Pack
Icon Loading
Many in stock
Spices & seasoning
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$0.59
1 oz
Kroger Taco Seasoning
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.49
3.88 oz
Smart Way™ Cajun Seasoning
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.49
2 oz
Smart Way™ Garlic Powder
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.29
26 oz
Morton Iodized Salt
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.49
2.25 oz
Smart Way™ Ground Black Pepper
Icon Loading
US$0.69
0.87 oz
Kroger Brown Gravy Mix
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.59
1.25 oz
Kroger Mild Taco Seasoning
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.99
8 ct
US$1.79 with store membership
Sazon Goya Coriander & Annatto Seasoning Packets
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.49
0.6 oz
Smart Way™ Italian Seasoning
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.19
26 oz
Kroger Iodized Salt
Icon Loading
Many in stock
Get to Know us
About Us
Careers
Investors
Company Blog
Engineering Blog
Merchant Blog
Gift Cards
Promotions
Dasher Central
LinkedIn
Glassdoor
Accessibility
Newsroom
Let Us Help You
Account Details
Order History
Help
Doing Business
Become a Dasher
DoorDash Merchant
Get Dashers for Deliveries
Get DoorDash for Business
Featured Businesses
Kroger
DoorDash
Terms of Service
Privacy
Delivery Locations
Do Not Sell or Share My Personal Information
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...