Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Log in
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
Ruler
--
delivery time
•
10046.5 km
•
Pricing & Fees
US$0.00 delivery fee, first order
Icon Loading
Icon Loading
Search Ruler
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Prepared Food
Meat
Dairy & Eggs
Seafood
Deli
Alcohol
Bakery
Pantry
Frozen
Drinks
Snacks
Confectionery
Beauty
Baby & Child
Household
Personal Care
Pet Care
Vitamins
Medicine
Flowers & Plants
Outdoor
Icon Loading
Spend $15+ on select Hershey's, save $3. Now - 10/11. Terms apply.
Icon Loading
No tricks, all treats. All of your Halloween favorites delivered.
Icon Loading
Fruit
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$0.24
/ea
Est 0.4 lb • US$0.59/lb
Banana
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.79
1 lb
Strawberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.80
/bch
Est 2.19 lb • US$2.19/lb
Kroger Fresh Seedless White Grapes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.89
6 oz
US$2.19 with store membership
Driscoll's Organic Raspberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.69
1 ct
Lemon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.69
2 lb
Simple Truth Organic™ Gala Apples Bag
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.19
1 ct
Produce House Seedless Mini Watermelon
Icon Loading
US$0.32
/ea
Est 0.4 lb • US$0.79/lb
Organic Banana
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.89
Medium Hass Avocado (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$4.58
/bch
Est 2.09 lb • US$2.19/lb
Seedless Red Grapes
Icon Loading
Many in stock
Vegetables
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$1.39
1 lb
US$0.99 with store membership
Cut & Peeled Baby Carrots
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.69
/ea
Est 0.7 lb • US$0.99/lb
Sweet Potato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.89
20 oz
US$2.69 with store membership
Kroger Vine Ripe Tomatoes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.79
Cucumber (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.19
20 oz
Tri-Color Bell Peppers
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.01
/ea
Est 0.78 lb • US$1.29/lb
Jumbo Red Onions
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.69
8 oz
Kroger Sliced White Mushrooms
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.19
Celery (bunch)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.19
5 lb
US$2.69 with store membership
Kroger Russet Potatoes Bag
Icon Loading
US$0.30
/ea
Est 0.23 lb • US$1.29/lb
Roma Tomatoes
Leafy greens
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$1.99
8 oz
Kroger Shredded Iceberg Lettuce Bag
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.99
10 oz
Kroger Tender Spinach Bag
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.68
/ea
Est 3.01 lb • US$0.89/lb
Green Cabbage
Icon Loading
US$2.99
16 oz
Collard Greens
Icon Loading
Likely out of stock
Icon Loading
US$3.49
18 oz
Van Dyk Farms Romaine Hearts Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.99
5 oz
Simple Truth Organic Baby Arugula
Icon Loading
US$2.99
16 oz
Kroger Kale Bag
Icon Loading
US$1.99
Foxy Iceberg Lettuce (each)
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.99
5 oz
Simple Truth Organic Baby Spinach
Icon Loading
US$2.69
10 oz
Kroger Leafy Romaine Salad Bag
Still water
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$5.69
16.9 fl oz x 40 ct
US$3.99 with store membership
Kroger Purified Water Bottles
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.59
1 gal
Kroger Distilled Water
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.59
16.9 oz x 24 ct
Kroger Purified Drinking Water Bottles
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.49
1 gal
Comforts Distilled Water
Icon Loading
US$1.59
1 gal
Kroger Drinking Water
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$6.19
16.9 fl oz x 24 ct
Simple Truth Vapor Distilled Electrolyte Bottled Water Bottles
Icon Loading
US$3.59
8 fl oz x 24 ct
Kroger Purified Water
Icon Loading
US$1.59
1 gal
Kroger Natural Spring Water
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.89
20 fl oz
Dasani Purified Water Bottle
Icon Loading
Many in stock
4.1
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(200+)
Icon Loading
US$2.99
20 fl oz
Aquafina Purified Drinking Water Plastic Bottle
Chicken
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$5.00
1.25 lb • US$4.00/lb
Kroger Boneless Skinless Chicken Breast with Rib Meat Thin-Sliced
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.99
16 oz • US$3.99/lb
Perdue 92% Lean 8% Fat No Antibiotics Ever Fresh Ground Chicken
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.00
4.5 lb • US$1.11/lb
Kroger Fresh Uncooked Chicken Drumsticks
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$10.00
3.25 lb • US$3.08/lb
Kroger Clear Wrap Whole Fresh Chicken Wings
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.99
16 oz • US$7.99/lb
Kroger Hardwood Smoked Pulled Chicken
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.49
/lb
Est 2.92 lb • US$4.35
Heritage Farm Natural Bone In Skin On Whole Young Chicken Pack
Icon Loading
US$1.59
/lb
Est 4.35 lb • US$6.92
Heritage Farm Fresh Chicken Thighs Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.99
/lb
Est 5.57 lb • US$11.08
Heritage Farm® Fresh Chicken Breast with Rib Meat Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$5.00
10 oz • US$8.00/lb
Kroger Shaved Chicken Breast
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$7.99
10 lb • US$0.80/lb
Kroger Heritage Farm Uncooked Chicken Leg
Icon Loading
Many in stock
Spices & seasoning
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$1.19
2 oz
Smart Way™ Garlic Powder
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.19
3.88 oz
Smart Way™ Cajun Seasoning
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.59
1 oz
Kroger Taco Seasoning
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.19
1.75 oz
Smart Way™ Onion Powder
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.89
26 oz
Kroger Iodized Salt
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.19
2 oz
Smart Way™ Ground Paprika
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.29
8 oz
Tony Chachere's Original Creole Seasoning
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.19
0.6 oz
Smart Way™ Italian Seasoning
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.99
1.37 oz
Kroger Gravy Mix
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.19
1 oz
Old El Paso Original Flavor Taco Seasoning Mix
Icon Loading
Many in stock
4.9
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(200+)
Popular deals
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
US$1.63
12 ct
US$1.50 with store membership
Kroger Grade A Large Eggs
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.69
11 oz x 8 ct
US$1.49 with store membership
Kroger Enriched White Hot Dog Buns
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$3.99
16 oz • US$3.99/lb
US$3.49 with store membership
Kroger Hardwood Smoked Sliced Bacon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.19
24 oz
US$1.99 with store membership
Kroger Six Cheese Pasta Sauce
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.69
8 ct
US$1.49 with store membership
Kroger White Hamburger Buns
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$0.89
8.5 oz
US$0.79 with store membership
Jiffy Corn Muffin Mix
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$1.03
/pk
Est 0.8 lb • US$1.29/lb
US$0.79 with store membership
Sweet Yellow Jumbo Onion
Icon Loading
US$2.79
8 oz
US$2.50 with store membership
Kroger 100 % Grated Parmesan Cheese
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.89
16 oz
US$2.50 with store membership
Kroger Salted Butter Box
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
US$2.19
24 oz
US$1.99 with store membership
Kroger Traditional Pasta Sauce
Icon Loading
Many in stock
Get to Know Us
About Us
Careers
Investors
Company Blog
Engineering Blog
Merchant Blog
Gift Cards
Promotions
Dasher Central
LinkedIn
Glassdoor
Accessibility
Newsroom
Let Us Help You
Account Details
Order History
Help
Doing Business
Become a Dasher
DoorDash Merchant
Get Dashers for Deliveries
Get DoorDash for Business
Featured Businesses
Ruler
DoorDash
Terms of Service
Privacy
Delivery Locations
Do Not Sell or Share My Personal Information
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...