Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Log in
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
Sobeys
--
delivery time
•
11673.0 km
•
Pricing & Fees
CA$0.00 delivery fee, first order
Icon Loading
Icon Loading
Search Sobeys
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Meat
Seafood
Dairy & Eggs
Deli
Alcohol
Prepared Food
Bakery
Pantry
Frozen
Drinks
Snacks
Confectionery
Beauty
Baby & Child
Household
Personal Care
Pet Care
Vitamins
Medicine
Flowers & Plants
Outdoor
Icon Loading
Buy 2, save $2 on select MOUNTAIN DEW®. Now - 10/31. Terms apply.
Icon Loading
Vegetables
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$5.49
6 ct
Compliments Seedless Mini Cucumbers
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.19
1 ct
Green Onions
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
38% off
CA$1.39
/ea
CA$2.23
Est 0.23 kg • CA$6.04/kg
Broccoli Crowns
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.39
283 g
Compliments Grape Tomatoes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.69
3 ct
Compliments Sweet Bell Peppers
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
37% off
CA$3.82
CA$6.04
1.36 kg
Compliments Carrots
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
23% off
CA$3.78
CA$4.94
227 g
Compliments Organic Whole White Mushrooms
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
20% off
CA$2.19
CA$2.74
1 ct
English Cucumber Seedless
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
37% off
CA$3.82
CA$6.04
1.36 kg
Compliments Yellow Onions
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.38
/pk
CA$1.61
Est 0.19 kg • CA$7.25/kg
On The Vine Red Tomato
Icon Loading
Likely out of stock
Fruit
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$2.40
/bch
Est 1.0 kg • CA$2.40/kg
Bananas
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$12.10
/ea
Est 1.0 kg • CA$12.10/kg
Green Seedless Grapes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.96
/ea
Est 0.18 kg • CA$10.89/kg
Honeycrisp Apple
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.69
907 g
Compliments Clementines
Icon Loading
CA$7.69
454 g
Strawberries
Icon Loading
CA$6.59
170 g
Blueberries
Icon Loading
CA$4.75
/ea
Est 0.3 kg • CA$15.73/kg
Watermelon Chunks
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.35
/ea
Est 0.99 kg • CA$3.37/kg
Organic Bananas
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$12.10
/bch
Est 1.0 kg • CA$12.10/kg
Red Seedless Grapes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.81
/ea
Est 0.25 kg • CA$7.25/kg
Navel Oranges Large
Icon Loading
Many in stock
Popular deals
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$1.38
/pk
CA$1.61
Est 0.19 kg • CA$7.25/kg
On The Vine Red Tomato
Icon Loading
Likely out of stock
Icon Loading
17% off
CA$4.39
CA$5.27
330 g
Eggo Thick & Fluffy Cinnamon Brown Sugar Waffles
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
50% off
CA$2.75
CA$5.49
170 g
Driscoll's Raspberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
38% off
CA$2.74
CA$4.39
1 bunch
Celery
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
20% off
CA$4.39
CA$5.49
142 g
Compliments Baby Spinach
Icon Loading
45% off
CA$1.38
CA$2.52
25 g
Club House Brown Gravy Mix
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$8.79
CA$9.34
12 ct
Compliments Organic Free Range Brown Eggs
Icon Loading
45% off
CA$3.03
CA$5.49
235 g
Lay's Classic Potato Chips
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
17% off
CA$4.39
CA$5.27
280 g
Eggo Original Waffles 8 ct
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
40% off
CA$1.65
CA$2.74
4 L
Compliments Distilled Spring Water
Icon Loading
Many in stock
Leafy greens
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$4.39
1 ct
Iceberg Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
23% off
CA$0.43
/ea
CA$0.56
Est 0.18 kg • CA$2.40/kg
Green Cabbage
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.48
/bch
Est 0.72 kg • CA$4.83/kg
Bok Choy
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.42
/ea
Est 0.22 kg • CA$20.11/kg
Radicchio
Icon Loading
CA$3.84
1 ct
Romaine Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
20% off
CA$4.39
CA$5.49
142 g
Compliments Baby Arugula
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.59
113 g
Goodleaf Cool Crisp Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.69
312 g
Compliments Baby Spinach
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.29
/ea
Est 0.91 kg • CA$3.61/kg
Red Cabbage
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.59
3 ct
Romaine Lettuce Hearts
Icon Loading
Many in stock
Milk
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$7.69
4 L
Dairyland 2% Milk Partly Skimmed
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.65
4 L
Lucerne Foods Whole Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.78
2 L
Dairyland 1% Milk Carton
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.91
CA$8.57
2 L
Natrel Plus Protein Lactose-Free 2% Milk Carton
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.10
4 L
Lucerne Foods Fat-Free Skim Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.69
1 L
Dairyland 2% Milk Partly Skimmed
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$8.24
4 L
Dairyland 3.25% Homogenized Milk Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.78
2 L
Lucerne Foods 2% Milk Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.92
2 L
Natrel Lactose Free 2% Milk Carton
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.10
4 L
Lucerne Foods 2% Milk
Icon Loading
Many in stock
Chicken
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$25.44
/kg
Est 0.95 kg • CA$24.19
Compliments Boneless Skinless Chicken Breasts Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$8.24
450 g • CA$18.31/kg
Compliments Extra Lean Ground Chicken Breast
Icon Loading
CA$16.95
/kg
Est 1.69 kg • CA$28.63
Compliments Chicken Thighs Value Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
12% off
CA$16.95
/kg
CA$19.37
Est 1.26 kg • CA$21.36
Compliments Chicken Wings Value Size Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
17% off
CA$10.99
CA$13.19
250 g • CA$43.96/kg
Maple Leaf Natural Slow Roasted Shredded BBQ Chicken
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$14.53
/kg
Est 1.01 kg • CA$14.66
Compliments Whole Chicken
Icon Loading
CA$13.31
/kg
Est 1.3 kg • CA$17.30
Compliments Chicken Drumsticks Value Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$8.79
200 g • CA$43.95/kg
Compliments Original Flame Grilled Chicken Breast Strips
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$23.01
/kg
Est 1.6 kg • CA$36.82
Compliments Air Chilled Boneless Skinless Chicken Breast Value Size Pack
Icon Loading
33% off
CA$16.95
/kg
CA$25.44
Est 0.98 kg • CA$16.66
Compliments Chicken Thighs Boneless Skinless Value Pack
Spices & seasoning
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
23% off
CA$2.52
CA$3.29
120 g
Kraft Stove Top Chicken Stuffing Mix
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.62
32 g
Compliments Oregano Leaves
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.18
1 kg
Windsor Iodized Salt
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.41
24 g
Old El Paso Mild Taco Seasoning Mix
Icon Loading
Many in stock
4.5
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Icon Loading
CA$4.06
155 g
Compliments Garlic Powder
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.17
145 g
Compliments Paprika
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.47
105 g
Compliments Cinnamon Sticks
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$8.79
141 g
Club House Everything Bagel Seasoning
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.16
34 g
Windsor Black Peppercorns Grinder
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.41
24 g
Old El Paso Fajita Seasoning
Icon Loading
Many in stock
Get to Know us
About Us
Careers
Investors
Company Blog
Engineering Blog
Merchant Blog
Gift Cards
Promotions
Dasher Central
LinkedIn
Glassdoor
Accessibility
Newsroom
Let Us Help You
Account Details
Order History
Help
Doing Business
Become a Dasher
DoorDash Merchant
Get Dashers for Deliveries
Get DoorDash for Business
Featured Businesses
Sobeys
DoorDash
Terms of Service
Privacy
Delivery Locations
Do Not Sell or Share My Personal Information
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...