Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Log in
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
Sobeys
--
delivery time
•
11536.0 km
•
Pricing & Fees
CA$0.00 delivery fee, first order
Icon Loading
Icon Loading
Search Sobeys
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Meat
Seafood
Dairy & Eggs
Deli
Alcohol
Prepared Food
Bakery
Pantry
Frozen
Drinks
Snacks
Confectionery
Beauty
Baby & Child
Household
Personal Care
Pet Care
Vitamins
Medicine
Flowers & Plants
Outdoor
Icon Loading
Buy 2, save $2 on select MOUNTAIN DEW®. Now - 10/31. Terms apply.
Icon Loading
Fruit
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$2.40
/bch
Est 1.0 kg • CA$2.40/kg
Bananas
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$12.10
/ea
Est 1.0 kg • CA$12.10/kg
Green Seedless Grapes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.96
/ea
Est 0.18 kg • CA$10.89/kg
Honeycrisp Apple
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.69
454 g
Strawberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.69
907 g
Compliments Clementines
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.75
/ea
Est 0.3 kg • CA$15.73/kg
Watermelon Chunks
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
34% off
CA$1.09
CA$1.64
1 ct
Large Lemon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.35
/ea
Est 0.99 kg • CA$3.37/kg
Organic Bananas
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$12.10
/bch
Est 1.0 kg • CA$12.10/kg
Red Seedless Grapes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
25% off
CA$6.60
CA$8.79
1.36 kg
Compliments Oranges
Icon Loading
Many in stock
Popular deals
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
37% off
CA$3.82
CA$6.04
1.36 kg
Compliments Carrots
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
20% off
CA$2.19
CA$2.74
1 ct
English Cucumber Seedless
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
38% off
CA$1.39
/ea
CA$2.23
Est 0.23 kg • CA$6.04/kg
Broccoli Crowns
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.38
/pk
CA$1.61
Est 0.19 kg • CA$7.25/kg
On The Vine Red Tomato
Icon Loading
Likely out of stock
Icon Loading
23% off
CA$3.78
CA$4.94
227 g
Compliments Organic Whole White Mushrooms
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
11% off
CA$4.39
CA$4.94
500 ml
Compliments Sour Cream
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
18% off
CA$5.23
CA$6.37
235 g
Doritos Zesty Cheese Tortilla Chips
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
28% off
CA$2.75
CA$3.84
960 ml
Del Monte Foods Pineapple Nectar
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
21% off
CA$6.04
CA$7.69
240 g
Cracker Barrel Natural Marble Cheddar Cheese Slices 12 ct
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
33% off
CA$16.95
/kg
CA$25.44
Est 0.98 kg • CA$16.66
Compliments Chicken Thighs Boneless Skinless Value Pack
Icon Loading
Many in stock
Vegetables
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$5.49
6 ct
Compliments Seedless Mini Cucumbers
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.19
1 ct
Green Onions
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.69
3 ct
Compliments Sweet Bell Peppers
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.39
283 g
Compliments Grape Tomatoes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
33% off
CA$1.45
/ea
CA$2.17
Est 0.3 kg • CA$4.83/kg
Orange Flesh Yams Sweet Potato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
37% off
CA$3.82
CA$6.04
1.36 kg
Compliments Yellow Onions
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.02
/ea
Est 0.14 kg • CA$7.25/kg
Carrots Bulk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$0.51
/ea
Est 0.03 kg • CA$16.95/kg
Green Jalapeno Peppers
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.69
2.27 kg
Compliments Baking Russet Potatoes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.95
/ea
Est 0.23 kg • CA$8.46/kg
Hothouse Tomato Large
Icon Loading
Many in stock
Milk
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$7.69
4 L
Dairyland 2% Milk Partly Skimmed
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.65
4 L
Lucerne Foods Whole Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.78
2 L
Dairyland 1% Milk Carton
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.92
2 L
Natrel Lactose Free 2% Milk Carton
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.78
2 L
Lucerne Foods Skim Milk Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.78
2 L
Dairyland 2% Partly Skimmed Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$8.24
4 L
Dairyland 3.25% Homogenized Milk Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.10
4 L
Lucerne Foods 2% Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.91
1 L
Dairyland 3.25% Homogenized Milk Carton
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.69
1 L
Dairyland 2% Milk Partly Skimmed
Icon Loading
Many in stock
Chicken
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
33% off
CA$16.95
/kg
CA$25.44
Est 0.98 kg • CA$16.66
Compliments Chicken Thighs Boneless Skinless Value Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$8.24
450 g • CA$18.31/kg
Compliments Extra Lean Ground Chicken Breast
Icon Loading
CA$25.44
/kg
Est 0.95 kg • CA$24.19
Compliments Boneless Skinless Chicken Breasts Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
12% off
CA$16.95
/kg
CA$19.37
Est 1.26 kg • CA$21.36
Compliments Chicken Wings Value Size Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$14.53
/kg
Est 1.01 kg • CA$14.66
Compliments Whole Chicken
Icon Loading
17% off
CA$10.99
CA$13.19
250 g • CA$43.96/kg
Maple Leaf Natural Slow Roasted Shredded BBQ Chicken
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$16.95
/kg
Est 1.69 kg • CA$28.63
Compliments Chicken Thighs Value Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$13.31
/kg
Est 1.3 kg • CA$17.30
Compliments Chicken Drumsticks Value Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$23.01
/kg
Est 1.6 kg • CA$36.82
Compliments Air Chilled Boneless Skinless Chicken Breast Value Size Pack
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$8.79
200 g • CA$43.95/kg
Compliments Original Flame Grilled Chicken Breast Strips
Icon Loading
Many in stock
Bacon
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
20% off
CA$6.59
CA$8.24
375 g • CA$17.57/kg
Compliments Maple Flavoured Bacon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$9.34
375 g • CA$24.91/kg
Butterball Turkey Bacon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
33% off
CA$5.49
CA$8.24
375 g • CA$14.64/kg
Maple Lodge Farms Bacon Style Chicken
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.59
CA$7.14
170 g • CA$38.76/kg
Lightlife Organic Plant-Based Smoky Tempeh Bacon Strips
Icon Loading
20% off
CA$6.59
CA$8.24
375 g • CA$17.57/kg
Compliments Naturally Smoked Bacon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$9.34
300 g • CA$31.13/kg
Butterball Applewood Smoked Turkey Bacon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.59
79 g • CA$83.42/kg
Hormel Foods Real Bacon Pieces
Icon Loading
20% off
CA$8.79
CA$10.99
375 g • CA$23.44/kg
Schneiders Double Smoked Thick Cut Bacon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.69
375 g • CA$20.51/kg
Compliments Turkey Bacon-Style
Icon Loading
CA$10.99
375 g • CA$29.31/kg
Maple Leaf Sugar Free 25% Less Salt Natural Bacon
Icon Loading
Many in stock
4.5
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Bread
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$2.63
450 g
White Bread Sliced
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.39
500 g
Natural Bakery Canadian Rye Bread Sliced
Icon Loading
CA$2.74
450 g
French Style Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.63
450 g
100% Whole Wheat Bread
Icon Loading
Likely out of stock
Icon Loading
16% off
CA$5.82
CA$6.92
680 g
Dempster's Cinnamon Raisin Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.52
300 g
French Style Baguette
Icon Loading
CA$5.16
450 g
Butter Crust Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.74
570 g
Compliments Enriched White Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.16
450 g
San Francisco Sourdough Bread
Icon Loading
CA$4.94
510 g
Villaggio Classico Italian Style Thick Slice White Bread
Icon Loading
Many in stock
Get to Know Us
About Us
Careers
Investors
Company Blog
Engineering Blog
Merchant Blog
Gift Cards
Promotions
Dasher Central
LinkedIn
Glassdoor
Accessibility
Newsroom
Let Us Help You
Account Details
Order History
Help
Doing Business
Become a Dasher
DoorDash Merchant
Get Dashers for Deliveries
Get DoorDash for Business
Featured Businesses
Sobeys
DoorDash
Terms of Service
Privacy
Delivery Locations
Do Not Sell or Share My Personal Information
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...