Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Log in
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
Sobeys
--
delivery time
•
8092.9 km
•
Pricing & Fees
CA$0.00 delivery fee, first order
Icon Loading
Icon Loading
Search Sobeys
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Meat
Seafood
Dairy & Eggs
Deli
Alcohol
Prepared Food
Bakery
Pantry
Frozen
Drinks
Snacks
Confectionery
Beauty
Baby & Child
Household
Personal Care
Pet Care
Vitamins
Medicine
Flowers & Plants
Outdoor
Icon Loading
Buy 2, save $2 on select MOUNTAIN DEW®. Now - 10/31. Terms apply.
Icon Loading
Bread
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$3.18
570 g
Compliments White Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.59
595 g
Ace Bakery Sourdough Bistro Loaf Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.16
450 g
Butter Crust Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.18
570 g
Compliments 100% Whole Wheat Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
14% off
CA$5.49
CA$6.37
450 g
Sun-Maid Cinnamon Swirl Raisin Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.97
234 g
White Baguette
Icon Loading
CA$4.40
540 g
Garlic Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.72
675 g
Villaggio White Bread Classico
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.72
550 g
Villaggio Sourdough Bread
Icon Loading
CA$4.39
570 g
Dempster's White Bread
Icon Loading
Many in stock
Fruit
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$2.40
/bch
Est 1.0 kg • CA$2.40/kg
Bananas
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.49
454 g
Strawberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$12.10
/ea
Est 1.0 kg • CA$12.10/kg
Green Seedless Grapes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
50% off
CA$2.75
CA$5.49
170 g
Driscoll's Raspberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.05
/ea
Est 0.29 kg • CA$14.05/kg
Watermelon Chunks
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.51
/ea
Est 0.25 kg • CA$6.04/kg
Navel Oranges Large
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
23% off
CA$1.09
CA$1.42
1 ct
Large Lemon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.61
/ea
Est 1.0 kg • CA$3.61/kg
Organic Bananas
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.36
/ea
Est 0.24 kg • CA$18.17/kg
Pineapple Chunks
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.49
170 g
Blackberries
Icon Loading
Many in stock
Vegetables
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$5.49
283 g
Compliments Grape Tomatoes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
16% off
CA$1.84
CA$2.19
1 ct
English Cucumber Seedless
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.84
340 g
Compliments Peeled Baby Carrots
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
42% off
CA$1.05
/ea
CA$1.81
Est 0.3 kg • CA$3.49/kg
Orange Flesh Yams Sweet Potato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.19
1 ct
Green Onions
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
30% off
CA$1.21
/ea
CA$1.74
Est 0.18 kg • CA$6.72/kg
Green Bell Pepper Large
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.39
227 g
Compliments Organic Whole White Mushrooms
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.28
/pk
CA$1.38
Est 0.19 kg • CA$6.72/kg
On The Vine Red Tomato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.39
6 ct
Mini Seedless Cucumbers
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.35
/ea
Est 0.2 kg • CA$6.77/kg
Red Onion
Icon Loading
Many in stock
Milk
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$5.24
2 L
Northumberland 2% Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.24
2 L
Northumberland Homogenized Whole Milk Carton
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.24
2 L
Northumberland 1% Milk Partly Skimmed
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.98
2 L
Natrel Lactose Free 2% Milk Carton
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.24
2 L
Northumberland Skim Milk Carton
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.95
1 L
Northumberland Low Fat 0.4% Buttermilk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.14
1 L
Northumberland 2% Milk Carton
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.34
2 L
Baxter 2% Milk Carton
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$9.58
4 L
Northumberland 3.25% Homogenized Milk
Icon Loading
CA$5.34
2 L
Baxter 3.25% Homogenized Milk
Icon Loading
Many in stock
Leafy greens
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
28% off
CA$2.75
CA$3.84
1 ct
Iceberg Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
20% off
CA$4.39
CA$5.49
142 g
Compliments Baby Spinach
Icon Loading
23% off
CA$0.43
/ea
CA$0.56
Est 0.18 kg • CA$2.40/kg
Green Cabbage
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.69
/ea
Est 0.2 kg • CA$8.46/kg
Baby Bok Choy
Icon Loading
CA$4.00
/ea
Est 0.22 kg • CA$18.16/kg
Radicchio
Icon Loading
CA$3.29
1 ct
Romaine Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.49
1 ct
Kale Greens
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.59
2 ct
Gen V Butter Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
17% off
CA$5.49
CA$6.59
142 g
Compliments Organic Baby Spinach
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.59
3 ct
Romaine Lettuce Hearts
Icon Loading
Many in stock
Bacon
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
13% off
CA$7.69
CA$8.79
375 g • CA$20.51/kg
Compliments Maple Flavoured Bacon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.39
375 g • CA$11.71/kg
Bob's Bacon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.69
375 g • CA$20.51/kg
Compliments Turkey Bacon-Style
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.59
CA$7.14
170 g • CA$38.76/kg
Lightlife Organic Plant-Based Smoky Tempeh Bacon Strips
Icon Loading
20% off
CA$8.79
CA$10.99
375 g • CA$23.44/kg
Schneiders Hickory Smoked Classic Cut Bacon
Icon Loading
Many in stock
4.6
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Icon Loading
33% off
CA$5.49
CA$8.24
375 g • CA$14.64/kg
Maple Lodge Farms Bacon Style Chicken
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$10.44
375 g • CA$27.84/kg
Butterball Turkey Bacon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.14
79 g • CA$90.38/kg
Hormel Foods Real Bacon Pieces
Icon Loading
13% off
CA$7.69
CA$8.79
375 g • CA$20.51/kg
Compliments Naturally Smoked Bacon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
20% off
CA$8.79
CA$10.99
375 g • CA$23.44/kg
Schneiders Maple Thick Cut Bacon
Icon Loading
Many in stock
Spices & seasoning
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$2.74
1 kg
Windsor Iodized Salt
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
43% off
CA$2.52
CA$4.39
120 g
Kraft Stove Top Chicken Stuffing Mix
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.10
36 g
Best Buy Crushed Chili Flakes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
14% off
CA$4.71
CA$5.49
400 g
Kim Phat Rice Paper 22 cm
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
53% off
CA$1.38
CA$2.96
25 g
Club House Brown Gravy Mix
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.29
CA$3.62
57 g
Club House Organic Garlic Powder Bag
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.52
24 g
Old El Paso Fajita Seasoning
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.94
70 g
Windsor Natural Sea Salt Grinder
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.94
34 g
Windsor Black Peppercorns Grinder
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.82
152 g
Shake 'N Bake Extra Crispy Chicken Coating Mix Box
Icon Loading
Many in stock
Get to Know Us
About Us
Careers
Investors
Company Blog
Engineering Blog
Merchant Blog
Gift Cards
Promotions
Dasher Central
LinkedIn
Glassdoor
Accessibility
Newsroom
Let Us Help You
Account Details
Order History
Help
Doing Business
Become a Dasher
DoorDash Merchant
Get Dashers for Deliveries
Get DoorDash for Business
Featured Businesses
Sobeys
DoorDash
Terms of Service
Privacy
Delivery Locations
Do Not Sell or Share My Personal Information
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...