Skip to main content
LeftSideNavigationBar
Icon Loading
Home
Grocery
Retail
Convenience
Icon Loading
Browse All
Icon Loading
Sign up or Log in
Icon Loading
DoorDash
Icon Loading
Your Address
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
0
0 items in cart
Sobeys
--
delivery time
•
11137.3 km
•
Pricing & Fees
CA$0.00 delivery fee, first order
Icon Loading
Icon Loading
Search Sobeys
Icon Loading
Shop your list
Deals
Fruit & Veg
Meat
Seafood
Dairy & Eggs
Deli
Alcohol
Prepared Food
Bakery
Pantry
Frozen
Drinks
Snacks
Confectionery
Beauty
Baby & Child
Household
Personal Care
Pet Care
Vitamins
Medicine
Flowers & Plants
Icon Loading
Buy 2, save $2 on select MOUNTAIN DEW®. Now - 10/31. Terms apply.
Icon Loading
Popular deals
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
20% off
CA$2.19
CA$2.74
1 ct
English Cucumber Seedless
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
37% off
CA$3.82
CA$6.04
1.36 kg
Compliments Carrots
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
38% off
CA$1.39
/ea
CA$2.23
Est 0.23 kg • CA$6.04/kg
Broccoli Crowns
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.38
/pk
CA$1.61
Est 0.19 kg • CA$7.25/kg
On The Vine Red Tomato
Icon Loading
Likely out of stock
Icon Loading
23% off
CA$3.78
CA$4.94
227 g
Compliments Organic Whole White Mushrooms
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
33% off
CA$1.45
/ea
CA$2.17
Est 0.3 kg • CA$4.83/kg
Orange Flesh Yams Sweet Potato
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
50% off
CA$2.75
CA$5.49
170 g
Driscoll's Raspberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
34% off
CA$1.09
CA$1.64
1 ct
Large Lemon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
20% off
CA$4.39
CA$5.49
142 g
Compliments Baby Spinach
Icon Loading
19% off
CA$2.68
CA$3.29
340 g
Bean Sprouts
Icon Loading
Many in stock
Fruit
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$2.40
/bch
Est 1.0 kg • CA$2.40/kg
Bananas
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$12.10
/ea
Est 1.0 kg • CA$12.10/kg
Green Seedless Grapes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.75
/ea
Est 0.3 kg • CA$15.73/kg
Watermelon Chunks
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$1.96
/ea
Est 0.18 kg • CA$10.89/kg
Honeycrisp Apple
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.69
454 g
Strawberries
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.69
907 g
Compliments Clementines
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.59
170 g
Blueberries
Icon Loading
CA$3.35
/ea
Est 0.99 kg • CA$3.37/kg
Organic Bananas
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$12.10
/bch
Est 1.0 kg • CA$12.10/kg
Red Seedless Grapes
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.65
/ea
Est 0.24 kg • CA$19.36/kg
Pineapple Chunks
Icon Loading
Many in stock
Leafy greens
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$4.39
1 ct
Iceberg Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
23% off
CA$0.43
/ea
CA$0.56
Est 0.18 kg • CA$2.40/kg
Green Cabbage
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.48
/bch
Est 0.72 kg • CA$4.83/kg
Bok Choy
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.59
3 ct
Romaine Lettuce Hearts
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
20% off
CA$4.39
CA$5.49
142 g
Compliments Baby Arugula
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.29
/ea
Est 0.91 kg • CA$3.61/kg
Red Cabbage
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.59
113 g
Goodleaf Cool Crisp Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.69
312 g
Compliments Baby Spinach
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.80
/ea
Est 1.2 kg • CA$4.83/kg
Napa Cabbage
Icon Loading
CA$3.84
1 ct
Romaine Lettuce
Icon Loading
Many in stock
Milk
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$7.45
4 L
Dairyland 2% Milk Partly Skimmed
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.58
4 L
Lucerne Foods Whole Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.92
2 L
Natrel Lactose Free 2% Milk Carton
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.45
4 L
Dairyland 1% Milk Partly Skimmed
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.45
2 L
Lucerne Foods Skim Milk Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.88
4 L
Lucerne Foods 2% Milk
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$8.00
4 L
Dairyland 3.25% Homogenized Milk Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.45
2 L
Lucerne Foods 2% Milk Jug
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$9.54
1.5 L
Fairlife Lactose-Free 2% Milk Bottle
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$3.36
1 L
Dairyland 2% Milk Partly Skimmed
Icon Loading
Many in stock
Bacon
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
20% off
CA$8.79
CA$10.99
375 g • CA$23.44/kg
Schneiders Hickory Smoked Classic Cut Bacon
Icon Loading
Many in stock
4.6
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(50+)
Icon Loading
CA$9.34
375 g • CA$24.91/kg
Butterball Turkey Bacon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
33% off
CA$5.49
CA$8.24
375 g • CA$14.64/kg
Maple Lodge Farms Bacon Style Chicken
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.59
CA$7.14
170 g • CA$38.76/kg
Lightlife Organic Plant-Based Smoky Tempeh Bacon Strips
Icon Loading
20% off
CA$8.79
CA$10.99
375 g • CA$23.44/kg
Schneiders Double Smoked Thick Cut Bacon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$7.69
375 g • CA$20.51/kg
Compliments Turkey Bacon-Style
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.37
79 g • CA$80.63/kg
Hormel Foods Real Bacon Pieces
Icon Loading
20% off
CA$6.59
CA$8.24
375 g • CA$17.57/kg
Compliments Maple Flavoured Bacon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
20% off
CA$6.59
CA$8.24
375 g • CA$17.57/kg
Compliments Naturally Smoked Bacon
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$10.99
375 g • CA$29.31/kg
Maple Leaf Sugar Free 25% Less Salt Natural Bacon
Icon Loading
Many in stock
4.5
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Spices & seasoning
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$3.18
1 kg
Windsor Iodized Salt
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
23% off
CA$2.52
CA$3.29
120 g
Kraft Stove Top Chicken Stuffing Mix
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.74
45 g
Compliments Thyme Leaves
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.19
24 g
Old El Paso Mild Taco Seasoning Mix
Icon Loading
Many in stock
4.5
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
(20+)
Icon Loading
45% off
CA$1.38
CA$2.52
25 g
Club House Brown Gravy Mix
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.06
155 g
Compliments Garlic Powder
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.17
145 g
Compliments Paprika
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$5.49
225 g
Hy's Seasoning Salt
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$6.59
35 g
Club House Pumpkin Pie Spice Mix
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.19
35 g
Compliments Taco Seasoning Mix
Icon Loading
Many in stock
Bread
See All
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
CA$2.74
570 g
Compliments Enriched White Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.39
500 g
Natural Bakery Canadian Rye Bread Sliced
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.40
540 g
Garlic Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$2.74
570 g
Compliments Whole Wheat Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
16% off
CA$5.82
CA$6.92
680 g
Dempster's Cinnamon Raisin Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.39
550 g
Villaggio Sourdough Bread
Icon Loading
CA$2.74
450 g
French Bread
Icon Loading
CA$5.16
450 g
Butter Crust Sliced Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.17
480 g
City Bread Rye Sliced Bread
Icon Loading
Many in stock
Icon Loading
CA$4.94
510 g
Villaggio Classico Italian Style Thick Slice White Bread
Icon Loading
Many in stock
Get to Know Us
About Us
Careers
Investors
Company Blog
Engineering Blog
Merchant Blog
Gift Cards
Promotions
Dasher Central
LinkedIn
Glassdoor
Accessibility
Newsroom
Let Us Help You
Account Details
Order History
Help
Doing Business
Become a Dasher
DoorDash Merchant
Get Dashers for Deliveries
Get DoorDash for Business
Featured Businesses
Sobeys
DoorDash
Terms of Service
Privacy
Delivery Locations
Do Not Sell or Share My Personal Information
© 2026 DoorDash
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Icon Loading
Checking if the site connection is secured...